Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 'Türkiye almıştır'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır' demiyorum, almıştır. Biz bu işi bitirdik.' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: 'Türkiye almıştır'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

- Milletimiz bizden icraat, hizmet, kendisi için ve çocukları için güzel bir gelecek bekliyor. Bu şartları gerçekleştirebilmemiz için önümüzdeki sıkıntıları çözmemiz lazım.

- Türkiye yaşadığı bunca sıkıntıya rağmen hamd olsun dimdik ayaktadır.

- Bugüne kadar milletimize hep gelişme, büyüme,  zenginlik, huzur, istikrar, aydınlık bir gelecek vadettik ve bunu da yaptık.

- Ankara'da da, İstanbul'da da yanılmayalım, biz  kaybetmedik, her iki yerde de biz kazandık.

- 2 bin teröristi etkisiz hale getirdik, inlerine girdik. Kaçacak delik arıyorlar.

- Bize verilen desteğin karşılığını hizmet, icraat olarak sunmakla mükellefiz.

- 'Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır' demiyorum, almıştır. Biz bu işi bitirdik.

- Hiçbir şeyin ve hiç kimsenin milletimize  verdiğimiz sözleri yerine getirmemizin önüne geçmesine müsaade etmeyeceğiz.

- Bunların Türkiye'deki tek hedefleri nedir  biliyor musunuz? Acaba AK Parti'yi biz iktidardan nasıl indirebiliriz? Dertleri bu ama indiremeyecekler. Buna güçleri yetmez.

- Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin ve Kıbrıs  Türklerinin hakkını, hukukunu, çıkarlarını gözetmeyen hiçbir adımın atılmasına  izin vermeyeceğiz. Bu konuda tüm seçenekler masamızda olmaya devam  edecektir.

- (S-400) Uygun fiyatla olmanın yanında ortak üretime de  geçebilme sözünü alarak sözleşmemizi imzaladık. İnşallah kısa zamanda da  geliyor.

- (F-35 projesi) Başkan Sayın Trump'la ay sonu  Japonya'da bir arada olacağız, orada zaten kendileriyle ayrıca görüşmemiz var.  Orada da bu konuları inşallah karşılıklı olarak görüşeceğiz.

- Türkiye F-35'lerin sadece müşterisi değil, aynı zamanda üretim ortağıdır.

- Bu yapıdan bir şeyler koparacağını zannedenler  geçmişte de bu tür yollara başvurdular ama onlardan şu anda hiçbir şey kalmadı.

- Hepsi de gayet açık olan bu mesajların,  muhataplarımız tarafından doğru bir şekilde anlaşılacağını ümit ediyorum.

- YPG ve PYD, PKK'nın uzantıları değil mi?  Bunlara en büyük desteği veren kim? Bizim stratejik ortağımız...

- Şu anda hidrokarbon arama olaylarında 4 gemiye sahip olduk. Tarihimiz boyunca böyle bir şeye sahip değildik. Çalışmalarımızı  Deniz Kuvvetlerimizin refakatinde, oralardaki güvenliği sağlamak suretiyle  yürütüyoruz.

- Suriye'de sınırlarımız boyunca oluşturulmaya  çalışılan terör koridorunu, Cerablus-Afrin hattında, Kuzey Irak sahasında nasıl  kırdıysak Fırat'ın doğusunda da aynı şekilde paramparça edececeğiz.

- Türkiye'ye ekonomik tuzaklarla diz  çöktüreceklerini sananlar bu milleti hiç tanımamışlar. Biz gerektiğinde 'kan  kusup kızılcık şerbeti içtik' diyen, gerektiğinde istiklali için canını ve malını  ortaya koymaktan çekinmeyen bir milletin kendisiyiz.

- Karşımızda AK Parti'yi ve şahsımızı devirmeden  Türkiye ile ilgili planlarını hayata geçiremeyeceklerini gören küresel bir  ittifak ve onlarla birlikte hareket eden yerel mankurtlar çetesi vardır.

- Askerlikte devrim niteliğinde bir reformu  hayata geçiriyoruz. Bu, yılların bir beklentisiydi. Bu yılların beklentisini şu  anda biz devreye aldık.

- Yeni askerlik kanunuyla yükümlülerin yarıya  yakını hemen terhis olacak, kalanları görevlerine devam edecektir.

- Altını çizerek ifade etmek istiyorum, yeni sistemle TSK'de zafiyet oluşacağı iddialarının hiçbir temeli yoktur.

- (Yeni askerlik sistemi) Ne ülkemiz sınırları içinde ne de  KKTC başta olmak üzere ülkemiz sınırları dışında hiçbir aksaklık yaşanmayacaktır.

- (Yeni askerlik sistemi) Bu düzenleme bir  yandan profesyonel askerliği yaygınlaştıracak, diğer yandan da bu ülkenin tüm  evlatlarının temel askeri eğitimden geçmesini sağlayacak bir anlayışla hazırlanmıştır.

- Yükümlü askerlikle ilgili sıkıntılar ve ihtiyaçlar varsa çözüm ürütmek, ülkenin yöneticileri olarak bizim asli görevimizdir.

- Bugün toplamda 419 bin olan Türk Silahlı  Kuvvetleri mevcudunun 200 bine yakını, yani yaklaşık yarısı subay, astsubay,  yedek subay, uzman, sözleşmeli er ve erbaş kadrolarındaki muvazzaf personelden  oluşmaktadır. Kritik görevlerde, özellikle terörle mücadelede vazife üstlenen tüm  birliklerimiz muvazzaf askerlerden teşekkül etmektedir.

- Önümüzde Cumhurbaşkanlığı ve Meclis seçimleri  için 4 yıllık, belediye başkanlığı seçimleri için 5 yıllık bir dönem var. Bu  süreler eksiklerimizi tamamlamaya, kırgınlıkları tamir etmeye, yeni bir sesle  yeni bir solukla yeni bir anlayışla, yepyeni bir vizyonla ülkemizi 2023'e  taşımaya yeterlidir.

- Yedek subaylık ve iki yıllık yüksekokul  mezunları için bu kanunla gündeme gelen yedek astsubaylık uygulamaları da  personel ihtiyacının karşılanmasında önemli bir imkandır.

- Seçimden önce 'kimsenin aşıyla, işiyle uğraşmayacağız' diyenler, 31 Mart sonrası ilk iş 14 binin üzerinde işçiye baskıyla sendika değiştirdiler. Bununla da yetinmeyip Türkiye'nin her yerinde işçi kıyımına başladılar.

- Güya adalet için yürüyen CHP Genel Başkanı, ekmeğinin peşindeki işçilerin feryatlarına kulaklarını tıkıyor, ayrımcılığa ses çıkarmıyor.

- Yargı Reformu ile ilgili ilk paketi çalışma  dönemi bitmeden Meclis'e getirmeyi planlıyoruz.

- Bireysel birtakım istisnalar dışında  belediyecilik konusunda ülkemizin en kötü siciline sahip partisinin CHP olduğu  gerçeği 31 Mart'ın ardından bir kez daha teyit edilmiştir.

- 31 Mart'taki hırsızlıkların tekrarını önlemek  için de özel bir hazırlık içindeyiz.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Doğru Söz 5 ay önce

Bir düşünün. Bir ďükkân sahibi dükkanımdan çalma var diyor. Her türlü güvenlik sistemden kendi sorumlu. Ama ne kadar çalma olduğunu söyleyemiyor. Çalmayı da isbat edemiyor. Çalanı da
mahkum edemiyor.
CHP İstanbulda çaldı ise öbür yerlerde niye çalıp onları da ele geçirmedi? Öbürlerde kazanmak istemedi mi diyorsunuz? CHP İstanbulda niye daha çok çalıp da farklı kazanmasdı?
Lütfen artık...
Millet geri ama sizin konuşmalarınızı yutacak kadar geri olmayan da çok.

Misafir Avatar
abdi abi 5 ay önce @Doğru Söz

kıvırmayın ..çalmışlar işte...dün gece gördük ekrem 1.5 saatte 3 yalan söyledi ve canlı yayında doğru olmadığı belli olmadı..kendisine bilgi verenler böyle yalan dolan işlerin içindeyse çalmaları normal...artı kimse kimsenin malı değilki..devlet kadrolarında solcuların çalmadığı ne kaldı...

Beğenmedim! (0)