61 SAAT HABER SERVİSİ-Gökhan DİHKAN

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, '6' lı masa noter makamı değildir. Biz 31 Mart'ta CHP'ye olan borcumuzu ödedik" şeklindeki açıklamasını değerlendirdi. 

CHP olarak kimsenin kendilerine borçlu olduğunu hiçbir zaman ifade etmediklerini kaydeden Hacısalihoğlu, "Evet İYİ Parti'nin bizi desteklediği yerler oldu ama Trabzon örneğinde olduğu gibi biz de İYİ Parti'yi destekledik. Adayın kim olacağı 6'lı masanın konusudur. Burada liderler karar verecektir. Elbette ki ortaya çıkan isim Cumhurbaşkanı olacaktır" dedi.  

Akşener'in '6'lı masa noter makamı değildir' ifadelerini de değerlendiren Hacısalihoğlu, "Sayın Meral Akşener 6''lı masada kimse tek başına tasdik makamı değildir diyor. Bu ifade doğrudur. Şu anlamda doğru. Kendisinin haricinde 5 tane daha siyasi parti var o masada. Bence bu açıklama tek başına bir adayı İYİ Partinin ya da CHP'nin onaylaması doğru değildir manasına geliyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bu ifadeleri duruş olarak masada tek başına kimsenin belirleyici olmadığı yönünde bir algı oluşturdu bende" şeklinde konuştu.