Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Kırım Tatar halkının milli lideri ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Kırımoğlu ile bir araya geldi. Görüşmeye Kırım Tatar Milli Meclisi Başkan Yardımcısı ve Ukrayna Milletvekili Ahtem Çiygöz, Ukrayna'nın Arap ve Müslüman Devletlerle Etkileşiminden Sorumlu İstişare Kurulu Sekreteri Snaver Seythalil ve Kırım Milli Varlık Vakfı Başkanı Lenur Mambetov da katıldı.

CHP Trabzon Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz'dan dikkat çeken açıklamalar! CHP Trabzon Ortahisar İlçe Başkanı Haluk Batmaz'dan dikkat çeken açıklamalar!

Dışişleri Bakanlığı, görüşmeyi "Bakan Hakan Fidan, Kırım Tatar Türklerinin lideri ve Ukrayna Milletvekili Mustafa Kırımoğlu ile İstanbul'da görüştü" şeklinde duyurdu.

Görüşmede, Fidan'ın yeni görevi dolayısıyla tebrik edilen Kırımoğlu ile birlikte, Rus hapishanelerindeki Kırım Tatar siyasi tutsaklar konusu ele alındı.

Ancak, Dışişleri Bakanlığı tarafından paylaşılan fotoğrafın altına yapılan yorumlarda, Hakan Fidan'ın boyuyla ilgili tartışmalar ortaya çıktı. Bazı kişiler, bakanın boyunu sorgulayıcı yorumlar yaparken, bu konu gündemde dikkat çekti.

bakan-fidan-kirim-tatar-turklerinin-lideri-16095888_1914_mbakan-fidan-kirim-tatar-turklerinin-lideri-16095888_4612_mbakan-fidan-kirim-tatar-turklerinin-lideri-16095888_4073_m