AMASYA (AA) - Hamamözü Kaymakamı Kadir Güntepe’nin Beytüşşebap ilçesine atanmasının ardından Hamamözü'ne atanan Kaymakam Muhammed Necmeddin Özen görevine başladı.

Yüzüncü dönem kaymakamı olarak işe başladığını  bildiren ve aslen Aydın Nazillili olan Özen, değişik bir coğrafyaya ve kültüre sahip bir ilçeye geldiğini söyledi.

İlçe için güzel işler yapacaklarını söyleyen Özen, "Bizden önce gelen arkadaşımız güzel işler yapmış. İnşallah güzel projeleri devam ettireceğiz. Devlette bütünlük ve devamlılık esastır. Güzel yapılan işler devam ederken bizim de üzerine eklemek istediğimiz daha kaliteli ve değişik projeleri yapacağız. Amasya ve Hamamözü halkı için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

Öncelikli üzerinde durmak istedikleri konunun eğitim ve sosyal politikalar olduğunu söyleyen Özen, "Öğrendiğim kadarı ile öğrencilerimizin başarı durumu iyi. Amasya geneline baktığımızda bu başarıyı daha ilerilere götürmeyi düşünüyoruz. Bizlerin geleceği öğrencilerimizi, okullarımızı ziyaret ederek eksikliklerimizi gidereceğiz. Ümit, var olmak adına öğrencilerimizi ve ailelerini destekleyeceğiz. Çünkü çocukları için elinden geleni yapan aileleri destekleyerek başarının ve kalitenin artmasına destek olmak istiyoruz. Sosyal boyutlu projeler yaparak halkı da işin içine katarak tek taraflı devlet anlayışı değil halkla bütünleşerek beraber bir şeyler yapma amacındayız" diye konuştu.