Soruları Mandıralı, favorisini açıkladı. Mandıralı, Trabzonspor'un Avrupa Ligi'ndeki şansını da değerlendirdi.

Trabzonspor gönderdi, Galatasaray ve Beşiktaş istiyor… Trabzonspor gönderdi, Galatasaray ve Beşiktaş istiyor…

Bordo-mavililerin Kopenhag'a elenerek Devler Ligi'ne veda etmesini değerlendiren Mandıralı, "Devler Ligi'nde gruplara kalma maçıydı. Üzücü oldu. Kulüp mali açıdan zararda. Eğer Şampiyonlar Ligi'ne kalsaydı Trabzonspor, hem mali açıdan rahatlayacaktı hem de ülke puanına katkı yapacaktı. Markası da gelişecekti. Ama olmadı. Artık Trabzonspor'un kafasını kaldırıp önüne bakması gerek" dedi.

Galatasaray maçıyla ilgili olarak analizini paylaşan Trabzonspor'un eski teknik patronu, "Galatasaray maçında şartlar ne olursa olsun Trabzonspor büyük takımdır. Antalya ve Kopenhag maçlarının telafisi olacaktır. Bunun için güç ve yetenekleri var. Sahada bunu sergilemeleri gerekiyor. Yıllarca bu maçlar oynandı. Hep de güzel geçmiştir. İki takımın da kazanma şansı var ama Trabzonspor evinde oynayacak. Maçın kalitesi farklı olacak. Son maçtaki moralsizlik Trabzonspor adına sahaya yansımaz. Bundan sıyrılmaları gerek" ifadelerini kullandı.

Sarı-kırmızılıların takım olarak henüz oturmadığına dikkati çeken Mandıralı, "Son oynanan maçlara baktığımızda Trabzonspor oyun olarak Galatasaray'dan bir tık önde. Bozulmamış bir kadro yapısı var. Galatasaray çok oyuncu aldı. Oyun olarak da istediği oyunu oynayamıyor. Galatasaray'da Gomis gibi bir tecrübe var. Bence atan ve tutan ön plana çıkacaktır" diye konuştu.

Dev maç öncesi dostluk çağrısı yapan deneyimli teknik adam, "Bu tip maçlar evet önemlidir ama beklentim centilmence bir maç olması. Taraftarlar zevk alsın. Oynadığım dönemlerde de Galatasaray maçları hep kaliteliydi. Oyuncu ve oyun kalitesi daha yüksek görünüyor. Bizim için vitrin maçları oluyordu. Artı değerler katmıştı. Kaliteli ve dostça bir maç olsun" dedi.

Öte yandan Hami Mandıralı, Trabzonspor'un Avrupa Ligi H Grubu'nda Kızılyıldız, Monaco ve Ferencvaros ile eşleşmesi hakkında ise şu yorumu yaptı:

"Zor bir grup. Trabzonspor'un Avrupa tecrübesi var. Bir dönem Devler Ligi'nde Trabzonspor bir heyecan verdi. Her maçın kulübe ekonomik getirisi olacaktır. Kendi kariyerleri için de oyuncular iyi şeyler yapmak ister. Transfer açısından da oyuncular kendilerini göstermek ister. Trabzonspor bu grupta yürür. Bazı şeyleri söylemek için erken. Takımlar ve oyuncular daha oturmadı. Avrupa'da Türkiye'yi temsil eden takımlarımıza zaman tanımak gerek. Hepsi bizim takımımız. Bu zihniyeti değiştirmek gerek. Trabzonspor, Avrupa'da yürür.” (Sporx Emrah Karalinç)