Motorine büyük zam zam geliyor! Üç indirimi geri alacak zam bu gece pompaya yansıyacak Motorine büyük zam zam geliyor! Üç indirimi geri alacak zam bu gece pompaya yansıyacak

Ataşehir ilçesinde faaliyet gösteren özel bir hastanede 31 Ocak 2022 tarihinde görevli personel, tedavi gören kadın hastayla alay ederek bu anları kayda almış, görüntüler sosyal medyada yayınlandıktan sonra büyük tepki çekmişti.

Hastanın yüzüne hastane personeli tarafından para atılarak alay edilen görüntüler üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı.

SKANDAL GÖRÜNTÜLERLE İLGİLİ İLK İFADE: “EĞLENCE” VE “ŞAKA” AMAÇLI ÇEKTİK”

Skandal görüntüler üzerine başlatılan soruşturmada gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerine ulaşıldı. Zanlıların Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde polise verdiği ifadede, görüntüleri “eğlence” ve “şaka” amaçlı çekip paylaştıklarını söyledikleri öğrenildi.

Hastanede çekilen görüntülerin İ.E.A. adlı kişi tarafından kayda alındığı, M.Y. adlı temizlik görevlisinin ise İ.E.A.’nın cep telefonunuzdan videoyu kendi telefonuna aktardığı ortaya çıktı. Söz konusu temizlik görevlisi M.Y.’nin, bu görüntüleri o tarihlerde hastanenin kurumsal mail adresine gönderilerek şantajla para talep ettiği öğrenildi.

HASTANENİN İLK SUÇ DUYURUSU 26 ŞUBAT’TA

Yönetime gelen videolu mail üzerine harekete geçen hastane yönetiminin, 26 Şubat 2022 tarihinde savcılığa suç başvurarak suç duyurusunda bulunduğu, savcılığın da evrağı kolluk kuvvetine 29 Ağustos 2022 tarihinde gönderdiği ileri sürüldü.