Türkiye güne bir felaketle uyandı. Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde yaşanan 7.4 büyüklüğündeki deprem birçok ili de vurdu.

Depremden özellikle Hatay, Osmaniye, Kilis, Adıyaman, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya ve Adana illeri etkilendi. Bir diğer yandan Hatay'da ise birçok bina yerle bir oldu.

Hastaneler ve polis evleri yıkıldı

Ekiplerin kurtarma çalışmaları sürerken, acı bir bilgiye daha ulaşıldı. İskenderun ve Antakya'daki devler hastaneleri ve polisevleri yıkıldı.

Rize’de inşaattan düşerek ağır yaralanan işçi hayatını kaybetti Rize’de inşaattan düşerek ağır yaralanan işçi hayatını kaybetti

Hatay Valisi Rahmi Doğan, durumu şu ifadelerle aktardı;

Antakya ve Kırıkhan'da yıkık binalar var. İskenderun'daki ve Antakya'daki devlet hastaneleri yıkıldı. Polisevi de yıkıldı. Vatandaşların oturduğu binalarda yıkıntılar var. Şu anda jandarmanın bahçesine bir karargah kurduk, bütün birimleri buraya topladık. Elimizdeki imkanlarla oralara müdahale etmeye çalışıyoruz. Havaalanı pistinde biraz sıkıntı var, uçakların inmesinde problem yaşanıyor. Mevcut imkanlarımızla faaliyetleri koordine ediyoruz. Hayatını kaybedenler var, çok sayıda da yaralımız var.

Havalimanı pisti yarıldı

Bir diğer yandan Hatay Havalimanı'ndaki tahribatın görüntüleri ortaya çıktı.

Havalimanı pisti, depremin etkisiyle adeta ortadan ikiye yarıldı.

İşte, uçakların inişte zorlandığı pistin son hali...