Trabzonspor, daha önce kiralama veya satın alma seçenekleriyle iki teklif sunmuş ve dört yıllık bir sözleşme önermişti. Son teklifleri kabul edildi ve Brezilya takımıyla anlaşma sağlandı.

Hugo'nun transfer bedeliyle ilgili son bilgilere göre, Trabzonspor bu transferden yaklaşık 2 milyon 100 bin Euro kazanacak. Hugo'nun önümüzdeki sezon için maaşı 1 milyon 400 bin Euro olacak. Bu transferle birlikte Trabzonspor, takım bütçesinde 3 milyon 500 bin Euro'luk bir açık yaratacak. Palmeiras kulübü bu transferden herhangi bir pay alamayacak. Trabzonspor, sezon arasında Kouassi, Djaniny ve Yusuf Erdoğan ile yollarını ayırmıştı ve maaş bütçesini 38 milyon Euro seviyelerine düşürmeyi planlıyor.

Hugo, bu sezon Trabzonspor formasıyla 31 maça çıktı ve 3 gol kaydetti. 31 yaşındaki savunmacı, Karadeniz ekibiyle 2 Türkiye Kupası ve bir Süper Lig şampiyonluğu yaşadı.

Trabzonspor, Bruno Peres'in durumuna da dikkat kesildi. Brezilyalı futbolcunun menajeri, Brezilya takımlarıyla görüşmelerine devam ediyor. Transfer dönemi, 5 Nisan'da sona erecek. Bruno Peres, Trabzonspor'dan net 1 milyon 700 bin Euro kazanıyor.

Editör: Hasan Tüncel