IBC dolum makinesi, endüstriyel alanlarda kullanılan sistemlerdir. İlaç, kimya, kozmetik ve gıda endüstrisinde kullanılan bu makineler otomatik veya tam otomatik olarak üretilmektedir. IBC dolum makinelerinin en büyük avantajı, iş gücünü azalttığı için maliyeti de düşürecektir. 

IBC ve Varil Dolum Makinesi Nedir?

IBC ve varil dolum makineleri, yarı mamul ya da bitmiş olan ürünlerin doldurulmasını sağlamaktadır. Sıvı ürünlerin varillere doldurulmasını sağlayan bu sistem sayesinde dolum süreci planlanabilir ve kaydedilebilir.

IBC dolum makinesi özellik itibarıyla aşağıdaki avantajları sağlamaktadır.

IBC Dolum Makinelerinin Özellikleri Nelerdir?

  • Yükse verim sağlar.
  • Maliyetin düşürülmesine yardımcı olur,
  • Manuel ya da otomatik dolum yapar,
  • Kurulumu kolay kullanımı basittir,
  • Yüksek güvenirliğe sahiptir,
  • Dirençli donanımı vardır,
  • ATEX belgeli
  • Ex-proof alanlara uygun
  • Otomatik ve yarı otomatik IBC dolum ve varil dolum makineleri varilleri ve IBC tankları doldurur.

IBC Dolum Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

IBC dolum makinesi iki farklı çeşitte üretilmiştir. Bunlardan birincisi yarı otomatik IBC dolum makineleri diğeri ise tam otomatik dolum makineleridir.

Otomatik IBC Dolum Makinelerinin Özellikleri

Gaziantep'te korkunç bilanço: "60 bin nüfuslu ilçenin yarısı yok oldu" Gaziantep'te korkunç bilanço: "60 bin nüfuslu ilçenin yarısı yok oldu"

IBC tanklarının doldurulmasını sağlar. Her türlü sıvı ve kimyasala uygun olarak tasarlanmıştır. Otomatik kapak kapatma ve açma özelliğine sahip olan makinelerin otomatik konumlandırması bulunur. Kapak algılama sistemi ve dolum kafasının otomatik değişimi mümkündür. IBC dolum sistemleri, otomatik paletleme, etiketleme, rulolu konveyörler, bantlı ve zincirli konveyörler ile ürün taşıma ve otomatik depolama gibi ilave eklemelerle özellikleri genişletilebilir.

Yarı Otomatik IBC Dolum Makinelerinin Özellikleri

Yarı otomatik IBC dolum makineleri adından da anlaşılacağı gibi dolum işlemleri manuel olarak gerçekleştirilir. Bu sistem de otomatik etiketleme ve paletleme, rulolu ve bantlı konveyörler ile ürün taşıma ve otomatik depolama gibi ilave eklemelerle özellikleri genişletilebilir.

Yarı otomatik IBC dolum makinelerinin kapak açma ve kapatması manueldir. Konumlandırma işlemi de manuel olarak gerçekleştirilir. Kapak algılama sistemi otomatiktir.  

Çukurova Mühendislik, IBC dolum makinesi çözümlerinde kaliteli ve profesyonel hizmet sunmaktadır. IBC ve varil dolum makineleri hakkında bilgi almak için https://www.cukurovamuhendislik.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.