Kullanıcılar popüler uygulama olan Instagram’a giriş yaparken yeni bir sorunla karşılaştı. Uygulamaya giriş yaparken otomatik 2 saniye sürmeksizin sizi geri atıyor. ‘Instagram çöktü mü, neden erişemiyorum?’, ‘Instagrama neden girmiyor?’ gibi sorulara cevap aranıyor.

Kullanıcılar oturum açarken ''Instagram süreli olarak durdu'' ifadesi ile karşılaşıyordu.

Sosyal medya devine son zamanlarda yeni özellikler eklendi. Instagram yeni prodüsürler belirliyor. Çıplak ve müstehcen görüntülere karşı harekete geçilmişti.Bugün akşam saatlerinde uygulamaya giriş yapmaya çalışan kullanıcılar profile girmeye çalışırken otomatik uygulamadan geri atılıyor. Sosyal medyada, Twitter'da bu sorunun sunucu kaynaklı olduğu belirtiliyor.

En çok da android telefonlarda bu sorunun yaşandığı söyleniyor. Fakat Instagram tacizlere karşı yeni bir strateji geliştiriyor ve teknik olarak çalışmalar devam edince kesintinin kaynağının bu çalışmalar olabileceği de ileri sürülüyor.

INSTAGRAM'DA ERİŞİM SORUNU ÇÖZÜLDÜ MÜ?

Henüz resmi açıklama olmasa da Downdetector adlı platform grafik verdi. 22 Eylül 2022 saat 20.15 itibariyle çoğu kullanıcı Instagram profillerine giriş yapmaya başladı. Sosyal medya Snapchat ve Twitter'da birçok yorumda Instagram'a girişin olumlu olduğundan bahsedildi.

Artık instagram'da 'x' işaretiyle 'geri bildirim gönder' uyarısı gelmiyor. Yani uygulamaya giriş yapılabiliyor.