Uluslararası nakliyecilikte bireysel ve kurumsal olarak Hiper Lojistik firması, sektörün en iyilerinden biri olmayı başarmıştır. Türkiye’den gönderilecek olan malzemeler prosedüre uygun şekilde nakledilir.

Irak nakliye firmaları içinde Hiper Lojistik farkı hareket ve teslimat noktasında kendini belli edecektir. Irak’a gidecek olan ürünlerde lojistik nedir? sorusunun yanıtını kurumsal şekilde cevaplamak mümkündür. Lojistik, depolama ve dağıtım süreçlerinin haricinde prosedüre uygun taşımacılığı da bünyesinde barındırır. Prosedürlerden bahsederken SRC nedir? sorusu atlanmamalıdır. SRC belgesi, ticari taşıma araçlarının kullanımında Ulaştırma Bakanlığı tarafından verilen belgedir.

SRC 1 Belgesi Nedir?

Uluslararası taşımacılıkta SRC1 belgesinin alınmış olması gerekmektedir. Ülke dışına çıkılırken sınırdaki işlemlerin sorunsuz olması için bu belge gerekmektedir. Bu noktada bilinmesi gereken SRC2 belgesinin otomatik olarak elde edilmiş olacağıdır. SRC 2 belgesi, yurt içinde yolcu taşımacılığında gerekli bir belgedir. SRC 1 belgesi olan bir kişi hem tır hem de yolcu araçları kullanmaya hak kazanır.

Uluslararası Nakliyatta SRC 3 Belgesi Nedir?

SRC 3 belgesi, kargoculukta uluslararası faaliyet gösterenler için sürücülerin alması zorunlu olan bir başka belgedir.  Şoförlerin alması gereken bu belge SRC 4 belgesi ile aynı görevi görmektedir. Yani ekstra SRC 4 belgesi sınavına gerek kalmamaktadır. Tehlikeli madde taşıması varsa SRC 5 belgesinin alınması ilgili makamlarca zorunlu kılınmıştır.

Irak Sevkiyatı Ne Kadar Sürer?

Eşyalarınız Irak’a gönderilecekse bu genellikle 3 günü bulabilmektedir. Karayolundan devam eden yük tırları Türkiye-Irak yolundan devam ederek teslimat bölgesine ulaşmış olur. Hiper Lojistik, Irak nakillerinde uygun fiyatlandırma için güncel piyasa takibi yapmaktadır. Çeşitli nedenlerle uzayan teslimat süreçlerinde müşterilerle iletişim hâlinde kalınarak süreç devam eder. Sınırda sorun çıkmaması için gereken temel ihtiyaçlar önceden hazırlanmaktadır.

Anlaşmalı Uluslararası Irak Taşımacılık

CMR Konvansiyonel Anlaşması, Irak ülkesine nakiller yapılırken gerekli prosedürleri karşılamaktadır. Güvenceli nakliyat anlaşmasında müşteriler yönünden sorun olasılıkları minimum seviyeye indirilmektedir.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na ait TİO belgesi de güvenceli taşımada ekstra avantaj sağlamaktadır.

Parsiyel taşımacılıkta kurumsal ihtiyaçlara yönelik tır ulaşım adreslerinde farklar olabilmektedir. Irak içerisindeki teslimat alanlarının hesaplanması detaylı bir süreçtir. Ürün nakliyatının tüm prosedürleri eksiksiz şekilde yanıtlanırken bilgilendirmede planlı bir taşımacılık sağlanır.

Lojistik Firması Nedir?

Lojistik aslında hayatı içine alan bir terimdir ve malzemelerin ihtiyaç olan alana gönderimiyle istenen sürecin devamı anlamına gelir. Hiper Lojistik ise bu alanda hizmet veren bir lojistik firmasıdır. Yurt dışına gönderilecek olan malzemelerde baştan sona tüm prosedürlere uygun nakil işlemi gerçekleştirir.

Bir yerden alacağınız mobilya veya gıda ürünü lojistik kapsamına girebilir. Uluslararası iş yapan bir firmanın göndereceği malzemeler de lojistik sayesinde sonuçlanır. İhtiyaçların karşılanmasını sağlayan ulaşım zinciri; ülke içi ve yurt dışı prosedürlere göre doğru biçimde yanıtlanır.

Lojistikte güvenlik en önemli konulardan biridir. Teslim edilmesi gereken bir malzemenin sorunsuz şekilde sigortalı olarak gönderimi sağlanır. Bu konuda firma ve müşteri hakları ayrıca ele alınabilir.