14 Mayıs’ta yapılacak Genel Seçimlerde, MHP’den 28. Dönem Trabzon Milletvekili aday adaylığı müracaatını MHP Genel Genel Merkezine yapan İskender, “MHP Trabzon Milletvekili aday adayı olmak için, müracaatımızı Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezine yaptık. Öncelikle bu kararımızın vatanımıza, milletimize, partimize ve şehrimize hayırlı olmasını yüce Allah'tan niyaz ederim” dedi. 

“YAPTIĞIM HİÇ BİRŞEYDEN BUGÜNE KADAR PİŞMAN OLMADIM”
İlk olarak kendisini tanıtan İskender, doğduğu günden bugüne Trabzon’da yaşadığına dikkat çekerek, “46 yaşındayım ve doğduğum günden bu yana bu şehrin sokaklarındayım. Tüm mahallelerini, tüm ilçelerini, tüm sokaklarını, tüm caddelerini adım adım arşınlayan, alın teri döken bir kardeşinizim. 
Milliyetçi Hareket Partisi üyesiyim, onun haricinde bugüne kadar partide hiçbir görev almadım. Almaktan da geri durdum. Ama görev alan tüm parti büyüklerimiz ne zaman, nerede, ne şekilde, hangi imkanları istediyse seferber etmekten hiçbir zaman geri durmadım. Bunları sıralayacak sayacak küçüklükte biri de değilim. Gerekliydi yaptım. Yaptığım hiçbir şeyden de bugüne kadar pişman olmadım. Bu ülkenin mihenk taşı olan Milliyetçi Hareket Partisine katkı sağlamak adına, teşkilatlarımıza güç katmak adına, yöneticilerimize, il başkanlarımıza, omuz vermek adına ne gerekiyorsa yaptım. Gelinen süreçte artık sorumluluk alınması gerektiğinin herkes farkındayım” diye konuştu. 

MHP43

“HİZMET ETME SEVDASIYLA ADAY ADAYI OLDUM”
İskender, aday adaylık sürecinde partili büyüklerinden gelen baskıya dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “Gerek partiden, gerek partili olmayan dostlarımdan gelen baskı ve çok özel bir büyüğümüzün telkini ile bu yola çıktım. 
Bir siyasetçinin, bir milletvekilinin yeğeni olarak merhum İskender Paşa'nın torunu olarak Trabzon'a hizmet etme sevdasıyla Milliyetçi Hareket Partisi’nden milletvekili aday adayı oldum.  MHP kadrolarına Karadeniz bölgesinde güç katmak, bir değil beş adım daha ileri sıçramak Milliyetçi Hareket Partisinin gücünü şehrimize ve bölgemize daha da fazla hissettirmek adına bir yola çıktım. Allah hakkımızda hayırlısını nasip eylesin” 

MHP4

“BU SOYADININ VERDİĞİ SORUMLULUĞUN BİLİNCİNDEYİM”
Trabzon’da 4 dönem valilik yapmış İskender Paşa’nın torunu olarak, Trabzon’a hizmet etmek istediğini ifade eden İskender, “Biz Yavuz Sultan Selim Han döneminde Trabzon Sancakbeyi olan,  Valilik'te Vezirlik rütbesi almış ilk Osmanlı devlet adamlarından, Trabzon'da 4 dönem valilik yapmış şehrimize çok büyük hizmetleri ve katkıları olan İskender Paşa’nın torunlarıyız. 
Trabzon'un tüm ilçelerinde olduğu gibi Türkiye'nin birçok şehrine kök salmış İskender ailesi olarak her zaman bu vatana, bu millete yaptığı hizmetlerle bağlılığıyla ön plana çıkmış bir aileyiz.
İşte bu soyadının verdiği sorumluluğun bilincinde olarak, şehrime ve ülkeme katkı sağlamak adına benim duruşuma, benim karakterime ve bugüne kadar yolunda gittiğim Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarından bu göreve talip olmak istedim. Öncelikle şunu belirtmek isterim; bu görev bize nasip olur veya olmaz bizim bu şehre hizmet sevdamız asla bitmez” dedi. 

mhp3

İskender, başta Genel Başkanlar olmak üzere, ülkeye hizmet eden herkese teşekkür ederek, “Tabii ki bugüne kadar Milliyetçi Hareket Partisi kadroları altında ülkemize Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ve önceki Genel Başkanlarımız başta merhum Alparslan Türkeş olmak üzere liderlerimizin çok önemli hizmetleri oldu. 
Liderlerimizin alt kadrolarında çalışan fedakar teşkilat mensuplarımızın da, milletvekillerimizin de ülkemize çok önemli hizmetleri olmuştur. Şehrimiz ve ülkemiz adına bugüne kadar taş üstüne taş koyan partili, partisiz herkese teşekkürlerimi sunarım” 

“YEPYENİ BİR HİZMET ANLAYIŞI İÇİN MHP’DEN TRABZON MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDUM”
Gözlemlerini de paylaşan İskender, MHP’nin gerekli güç, istikrar ve sistemin bir takım eksikliklere maruz kaldığını tespit ettiğini ifade ederek, “Gözlemlediğim kadarıyla özellikle son dönemde ilimizde ve bölgemizde Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarında gerekli güç istikrar ve sistemin bir takım eksiklikleri maruz kaldığını tespit ettim. Bunu sadece ben değil şehrimizdeki tüm MHP’ye gönül veren, bu davaya ömrünü adayan insanlar söylüyor. İşte bu bilinçle daha yenilikçi, daha toparlayacak, daha kardeşçe, daha birlik ve beraberlikle hareket edecek, yepyeni bir hizmet anlayışı için ben de Milliyetçi Hareket Partisi'nden Trabzon milletvekili aday adayı olarak göreve talip oldum. 
Bu uğurda bizleri destekleyen, bizlere yol veren, yön veren, el veren tüm dostlarımın, tüm partili büyüklerimin yüzünü kara çıkarmayacağımın bilinmesini isterim” diye konuştu. 

mhp1

“MHP’SİZ BİR TÜRKİYE DÜŞÜNÜLEMEZ”
“Milliyetçi Hareket Partisi bu ülkenin mihenk taşıdır temel taşıdır” şeklinde sözlerine devam eden İskender, “Ülkenin başı ne zaman sıkışsa, ne zaman bir felaketle karşı karşıya kalınsa her zaman Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarının dik duruşu ve vatanına, milletine karşı gösterdiği bağlılığı ile zor süreçlerden çıkılmıştır. 

MHP’siz bir Türkiye düşünülemez. MHP bu ülkenin sigortasıdır. MHP'ye karşı olan, MHP'ye karşı duran; bu vatanın, bu milletin birliğine, bütünlüğüne karşı duran demektir. MHP'de bu noktada her zaman nerede durmasını bilmiş Cumhur İttifakı ile ülkenin birliğine kast edenlere “biz milletten, biz devletten yanayız” diyerek gereken dersi vermesini bilmiştir. 

Her seçim öncesi kurulan hayaller yine kuruluyor. Kimileri, MHP’yi baraj altı bırakıyor, kimileri güçsüz göstermeye çalışıyor.  Algı anketleri ile her zaman olduğu gibi Cumhur İttifakı’na en büyük gücü veren MHP'ye, bilindik tuzaklar kuruluyor. Ama kimse merak etmesin, bu seçimde de her dönemde olduğu gibi MHP bu ülkenin temel taşı olduğunu bir kez daha gösterecektir” dedi. 

mhp-4

“GELECEĞE UMUTLA, HEYECANLA SARILMALIYIZ”
Konuşmasında Trabzon ve Karadeniz Bölgesinin geneline de değinen İskender, “Trabzon ve Karadeniz bölgesi geneline değinmek istiyorum. Maalesef bölgemizde, MHP son seçimde yeterli gücü gösterememiş ve milletvekili alamamıştır. 
Geçmişe bakarak yol alamayız, geçmişi unutmadan geleceğe umutla heyecanla sarılmalıyız. Dünü unutmamalı, bugün daha çok çalışmalı, yarını biz planlamalıyız. MHP kadroları ile Ülkücü kadroları ile tüm dava arkadaşlarım için artık ayağa kalkma vakti gelmiştir. 

“MHP’NİN GÜCÜNÜ ŞEHRİMİZDE GÖSTERME VAKTİ GELMİŞTİR”
MHP'nin gücünü şehrimizde, bölgemizde ve ülkemizde gösterme vakti gelmiştir. Trabzon’dan Karadeniz Bölgesi’nden tüm Türkiye'ye yeni bir umut, yeni bir heyecanla ben de bu kadrolardan göreve talibim. Ne görev verilirse yapmaya hazırım. Allah nasip ederse milletvekili olarak bu sorumluluğu üstlenmek istiyorum.  Olmadı mı, yine son nefesime kadar ülkemin refahı için çalışmaya devam edeceğimden kimsenin asla şüphesi olmasın” diye konuştu. 

MHP332

“BENİM YANIMDA KİMSE, CUMHUR İTTİFAKINA SAYGISIZLIK EDEMEZ”
İskender, sözlerini şu şekilde tamamladı: Beni tanıyan tanır, ben bir kalıba sığmayan kimsenin boyunduruğa altına girmeyen, yeri gelir sanayide ustasıyla, yeri gelir Suluhan’ın arkasında esnafıyla dertleşmesini bilen, bu sokaklardan gelen bu şehrin bir evladıyım. 
Ülkemizin içinde bulunduğu zorlukların aşılması adına sergilenen özverili çalışmalara çamur atanlara karşı duran bir kardeşinizim. Benim yanımda kimse Cumhur İttifakına, Cumhurbaşkanı’na laf edemez, onun makamına, emeklerine saygısızlık edemez.
Bir görev ve sorumluluğum olmasa bile, yeri gelir takım elbisemi giyer Genel Merkezine gider sorunları aktarırım.  Yeri gelir bu şehri yönetenlere rastladığım yerde, üslubunca eksisi ile fazlasıyla eleştirir veya takdir ederim. 
Birileri MHP'lileri, ölçüleri farklı kalıplara sokmak ister. Kimse bu tür safsatalara kulak asmasın. MHP'lilik; Ülkücülük, beyefendilik, dürüstlük, dik duruşluluktur. Doğru olmaktır. MHP'lilik kabadayılık, psikopatlık değildir. Beyefendiliktir, delikanlılıktır. Biz bu düstur ile bu partiye, bu davaya, bu ocaklara görev ve hizmet aşkıyla çalışıyor ve çalışmaya devam ediyoruz. 
Bugüne kadar şehrimize hizmet yolunda aday adaylığını açıklayan tüm hemşerilerime selam ederim hepsini yürekten bu önemli sorumluluğun altına girdikleri için kutlarım. 
Yolumuz vatanseverlik yoludur, yolumuz vatana millete hizmet yoludur Rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin”