Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği, 2019 yılında Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile düzenlediği münazara yarışmasında dereceye giren öğrenciler için İstanbul gezisi düzenleyerek Fuat Sezgin İslam Bilim ve Teknoloji Tarih Müzesini gezdirdi...

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, final maçında dereceye girecek öğrencilere Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim ve Teknoloji Tarih Müzesi'ni ziyaret sözü vermişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu, verdiği sözü tutup öğrencilere jest yaparak her zaman eğitimin destekçisi olduğunu göstermiş oldu.

Anader Kadın Kolları Başkanı Havva Yetimoğlu Demir ve öğrenciler, gezinin İstanbul ayağını organize edip maddi ve manevi her türlü desteği veren Üsküdar Belediyesi'ni ziyaret etti. Havva Yetimoğlu Demir, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in şehir dışında olması nedeniyle Belediye Başkan Vekili Esat Kalay'a teşekkür ederek Kız Kulesi motifli tezhip işlemeli masa üstü tabak hediye etti.

3 gün boyunca İstanbul'un tarihi ve turistik mekanmarını gezen ve Boğaz Turu yapan, Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim ve Teknoloji Tarih Müzesini hayranlıkla gezen öğrenciler bir açıdan da tatil yapmış oldular. Anader Kadın Kolları Başkanı Havva Yetimoğlu Demir, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'na ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'e öğrencilere vermiş oldukları bu tatil hediyesi için teşekkür etti.