Eyüpsultan'da toplu açılış töreninde konuşan Ekrem İmamoğlu yapılacak projelerle ilgili, "Bilim insanlarının onay vermediği, İstanbul'a zarar veren projeleri rafa kaldırıyoruz. Onları hiç gündeme almıyoruz" dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: İstanbul'a zarar veren projeleri rafa kaldırıyoruz

DHA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, '300 günde 300 proje' maratonu kapsamında Eyüpsultan'da toplu açılış törenine katıldı.

Saat 13.00'da başlayan törene İBB Başkanı İmamoğlu'nun yanı sıra Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, Eyüpsultan Mahalle muhtarları ile vatandaşlar da katıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu açılış töreninde bir konuşma gerçekleştirdi.

"İstanbul'a zarar veren projeleri rafa kaldırıyoruz"

İstanbul genelinde yapılan projeleri değerlendiren Ekrem İmamoğlu şöyle konuştu:

Bu projeleri vatandaşın ihtiyaçlarına uyumlu hale getirip, israftan arındırıp öyle tamamlıyoruz. Bilim ve teknik insanlarının onay vermediği, İstanbul'a zarar veren projeleri rafa kaldırıyoruz. Onları hiç gündeme almıyoruz. Mayıs ayıyla birlikte 300 günde 300 proje hizmet maratonumuzu tamamlayacağız. 2024 yerel seçimlerine kadar önümüzde 300 gün daha var. O 300 günde içerisinde tahmin edin neler neler yapabiliriz. Burada sadece 6 parti yok, bu partilere oy verenlerin iktidarı yok.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: İstanbul'a zarar veren projeleri rafa kaldırıyoruz

"Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vereceğiz hep birlikte"

Kemal Kılıçdaroğlu'na destek çağrısında bulunan Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

Göreceksiniz, Allah şahit, nasıl biz, hangi partiden olursa olsun her ilçesine eşit şekilde hizmet eden büyükşehir belediyesi olmuşsak, aynı akıl memleketimizin her köşesine yayılacak. Memleketin her yerine eşit hizmeti sunacağız. Vicdanın temsilcisi, gerçekten güçlü, devlet aklı ile güzel duygularıyla ahlaki ve hak, hukuk, adalet kavramını en güçlü şekilde temsil eden Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vereceğiz hep birlikte. İşte o zaman, Türkiye'nin yeni hükümeti bir kişinin, bir grubun, bir kesimin hükümeti olmayacak, hepimizin 86 milyonun hükümeti olacak.

Konuşmasının ardından İmamoğlu, belediye başkanları ile birlikte Teleferik Meydanı, Haliç Spor Parkı, Silahtarağa Gençlik Parkı, Eyüpsultan Bölgesel İstihdam Ofisi'nin açılış kurdelesini kesti.

Ekrem İmamoğlu : İstanbul'a zarar veren projeleri rafa kaldırıyoruz #3
Ekrem İmamoğlu : İstanbul'a zarar veren projeleri rafa kaldırıyoruz #4
Editör: Furkan Yılmaz