Yangın, saat 11.10 sıralarında Mareşal Çakmak Mahallesi Soğanlı Caddesi'nde meydana geldi. Caddede bulunan 6 katlı binanın 2. katındaki balkonda yangın çıktı.

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ödüllerinin sahipleri belli oldu Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ödüllerinin sahipleri belli oldu

Alevlerin balkondaki kombiye sıçramasıyla patlama meydana geldi. Apartman sakinleri patlama sesiyle binayı tahliye etti. İhbar üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek binada mahsur kalan 1 kişiyi kurtardı.

Ölen ya da yaralananın olmadığı yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Balkonunda yangın çıkan dairede kısmi hasar meydana geldi. 

Bina sakinlerinden Doğukan Şentürk, "Yangın çıktığında ben uyuyordum. Söylenenlere göre, kombide bir ateşlenme olmuş. Bina alevler içerisindeydi, evden kendimi zor attım. Bende bu binada oturuyorum, yangın alt katımızda oldu. Çok sıkıntılıydı çok problemliydi. Önemli olan insanlara birşey olmaması. Bir problem olmadan atlattık diyebilirim" şeklinde konuştu.