Sinop’ta baskı resim sergisi Sinop’ta baskı resim sergisi

Finanskent Mahallesi'ndeki 30 Ağustos Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne gelen İbrahim D, 9. sınıf öğrencisi kardeşinin sınıf tekrarı yapacağını öne sürerek öğretmenler Vedat K. ve Orhan B. ile tartışmaya başladı. Tartışma sırasında İbrahim D, iki öğretmeni darp etti.

Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hastaneye giderek darp raporu alan öğretmenler ile şüpheli İbrahim D, Çakmak Şehit Sedat Yabalak Polis Merkezi Amirliğinde ifade verdi. Tarafların birbirlerinden şikayetçi olduğu olayla ilgili Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı ve İbrahim D. gözaltına alındı.

Darp anı cep telefonuyla kaydedildi ve emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli, Anadolu Adalet Sarayı'na götürüldü. Savcılıkta ifadesi alınan İbrahim D, tutuklanması talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.

Şüpheli İbrahim D, hakimlikte verdiği ifadede olaydan pişman olduğunu belirtti. Kız kardeşinin okulda yaşadığı sorunlar nedeniyle babasının okula gittiğini ve Vedat hocayla tartıştığını öğrendikten sonra öğretmenler odasına giderek olayı sormak istediğini söyledi. İbrahim D, "Sinirliyim, konuşmaya geldim, bir şey yapmayacağım" dediğini ancak öğretmen Vedat K'nın kendisine 'ulan' diyerek elini göğsüne koyduğunu iddia etti. Bu duruma sinirlenen İbrahim D, öğretmene yumruk attığını belirtti. Olaydan dolayı pişman olduğunu ifade eden İbrahim D, diğer öğretmenlerin kendisine saldırdığını iddia etti.

Hakimlik, İbrahim D'nin "kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten yaralama" suçundan tutuklanmasına karar verdi.

Bu olay, okulda yaşanan şiddet vakalarının ciddiyetini bir kez daha gözler önüne serdi. Eğitim kurumlarında güvenlik ve disiplinin sağlanması için gerekli önlemlerin alınmasının önemi bir kez daha vurgulandı.

KAYNAK: AA

Editör: Tayfun Çöpcü