61SAATHABER SERVİSİ

Bugün ki Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında konuşan Başkan Zorluoğlu, Avrasya Pazarı, Çömlekçi Kentsel Dönüşüm Projesi ve Maraş Caddesinde süren yayalaştırma çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi. 

AVRASYA PAZARINDA GERÇEKLEŞME YÜZDE 50
Başkan Zorluoğlu, “Avrasya Pazarında fiziki garçekleşme yüzde 50’leri buldu. Çelik imalat tamamlandı, duvar imalatı devam ediyor. Kısa sürede burası tamamlanacak. 

Kuyumcu Kent son aşamaya geldi o da başlayacak. 

Orada deniz derin deşarjı ile ilgili çalışma yürütülüyor. Rehabilitasyon da bu kapsamda ortaya konuldu. Koku varsa giderilsin. Etrafında görüntü kirliliğini öinleyecek şekilde çeviriyoruz. Burada da yüzde 60 oranıda gelişme kaydettik. 

Son dakika: Malatya'da korkutan deprem Son dakika: Malatya'da korkutan deprem

MARAŞ CADDESİ PROJESİNDE SON DURUM?
Çok önemli bir iş olarak görüyoruz. Burada çalışma arzu ettiğimiz şekilde hızlı şekilde şu ana kadar gerçekleştirildi. Ortadaki yol, neredeyse tamamlanmak üzere. Beton imalatları tamamlandı. AĞaçlandırma yapıldı. Gece gündüz çalışılıyor. Hedefimiz 15 Haziran’da buranın bütünüyle tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulmasıdır. Trabzon tarihine geçecek çok önemli çalışmadır. 

ÇÖMLEKÇİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
Çömlekçi Kentsel Dönüşüm ile ilgili 1. Etapta çalışmaları devam ediyor. Yüzde 35 - 40Rlık kısım tamamlandı. 2. Etapta bütün yıkımlar tamamlandı. Kamulaştırma parası da ödendi. Buraya 3.6 dönümlük yeni alan ilave etmiştik. Meydan’da gerçekleştirdiğimiz otoparka Çömlekçi kodundan giriş sağlamak için burada ilave alanı kamulaştırma kararı aldık.
Geçtiğimiz günlerde buranın acele kamulaştırma kararı Resmi Gazetede yayınlandı. Süratle acele kamulaştırmayı yapıp bu bahse konu 3.6 dönümlük alanı yıkıp bu alana ilave edeceğiz. 

ÇÖMLEKÇİ KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ 2. ETABI PROJESİ
2. Etap projesi bana ulaştı. Önümüzdeki günlerde paylaşılacak duruma gelindiğinde yeni haliyle inşallah sizlerle paylaşacağız ve oranın da ihalesi gerçekleşecek. Çok heyecan verici bir proje oldu. Konut ve ticari. Ama yüksek katlı konutlar değil. Daha mahalle arasında. Tescilli yapılara uyacak, onlarla bütün oluşturulacak projedir. Taraflı tarafsız iktidarı muhalefeti herkesi memnun edecek”