Türkiye’de ilk olarak 61saat’in duyurduğu transferin ayrıntıları belli oldu. 
Ozan Tufan’ın Trabzonspor’da oynamayı kabul ettiği, Hull City ile bonservis görüşelerinin devam ettiğini kaydeden 61saat Spor Müdürü Hasan Tüncel, kısa sürede transferin noktalanmasını beklediğini söyledi. 


2 MİLYON EURO’YA BİTEBİLİR

61saat TV’de yayınlanan Spor Saati Programında, İHA Trabzonspor Muhabiri Gökmen Şahin ile son gelişmeleri yorumlayan Tüncel, “Trabzonspor kulübü Ozan Tufan ile resmen görüşüyor. Hatta anlaşma sağladı, sözleşme süresi 3 1 yıllık. Burada Başkan Ertuğrul Doğan ve Acun Ilıcalı arasında pazarlıklar aşladı. İlk kulağıma gelen rakamlar 4 milyon Euro konuşuyor ancak bunun 2 milyon Euro’ya ya da o civarda bir rakama bitmesini bekliyoruz. 

ACUN ILICALI DA DOĞRULADI


Oyuncu Trabzonspor’da oynamayı kabul etti. Bunu hem Hill Ctiy, hem oyuncu tarafından, hem de Acun Ilıcalı hem de yönetimden doğrulattım. 4 kademeden bu haberi doğrulattım. 

ABDULLAH AVCI DA GÖRÜŞTÜ


Ben bu transferin mutlu son ile bitmesini bekliyorum Abdullah Avcı da Ozan Tufan ile görüştü” dedi. 

DEZAVANTAJ OLMAYACAK
 

Stefan Savic transferinde son durum Stefan Savic transferinde son durum

Gökmen Şahin ise, “Hiç konuşulmayan transferdi. Tabi orada Abdülkadir Ömür transferi de oldu. Bonservis sorununun çözülebileceğini düşünüyorum. Hull Ctiy’in Trabzonspor’a belli rakamlar ödemesi gerekiyordu. Abdülkadir’in 2,5 Milyona gittiği yerde, Hull City’in 4 milyon Euro rakamı istemesi biraz tuhaf olur. Abdülkadir Ömür konusunda her konalyılığı sağlamıştı, bende aynı karşılığı olacağı düşünüyorum. Fenerbahçe’de forma giymesinin çok dezavantaj olacağını düşünmüyorum. Oynadığı takıma sahip çıkan bir oyuncu. Bursaspor, Fenerbahçe, İngiltere’de de oynadı.Trabzonspor’da da aynı şekilde formasına sahip çıkıp, mücadelesini son dakikaya kadar ortaya koyacak bir karaktere sahip olduğunu düşünüyorum” dedi.

KAYNAK: 61SAAT HABER MERKEZİ 

Editör: Cengizhan Bahadır