Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Bjelica, Spor Toto Süper Lig'in tamamlanmasıyla birlikte yeni bir Trabzonspor inşa etmek için çalışmalara başladı. Yönetim tarafından tam desteklenen Hırvat antrenör, bordo-mavilileri rekabetçi ve üretken bir takım haline getirmeyi hedefliyor.

Son dört sezon boyunca bir dizi kupa kazandıktan sonra Trabzonspor, bu sezon kupasız kaldı ve yeni sezon öncesinde yeniden yapılanmaya gitme kararı aldı. Karadeniz ekibi, yeni yönetimi ve teknik direktörüyle birlikte geçen sezonun izlerini silmeye çalışacak ve mali ve sportif açıdan yeni planlarını uygulamaya koyacak. Önümüzdeki sezon için sürdürülebilir bir takım bütçesiyle başlamak öncelikli hedef olarak belirlendi ve bordo-mavili kulüp, transfer politikasını bu doğrultuda şekillendirecek.

Trabzonspor, 2021-2022 sezonunda şampiyonluk yaşarken 25 milyon Euro'luk bir takım bütçesiyle mücadele etmiş, ancak bu sezon kupasız kaldığı için takım bütçesini 42 milyon Euro'ya çıkarmıştı. Ancak yaşanan ayrılıkların ardından kulüp, sezonu 32 milyon Euro'luk bir bütçeyle tamamladı ve yeni sezon için yaklaşık 25 milyon Euro'luk bir takım bütçesi planlıyor.

Editör: Furkan Yılmaz