61SAAT HABER SERVİSİ

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile devam kararı çıkarken Millet İttifakı’ndan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklamalarda bulundu.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener açıklamalarında muhalefet çizgisini bozmadan yola devam edeceklerini belirtti.

Akşener açıklamalarında, ‘’Biliyorsunuz, ülkemizde uzun zamandır seçim gündemi var. Bu gündem Türkiye’yi çok yordu. Aylardır seçimin gündeminde kalan, birikmiş bir çok sorunumuz var. Bunların başında da ne yazıkki ekonomi geliyor Şimdi artık vakit kaybetmeden, bu sorunlara eğilme çözüm üretme zamanı geldi. Milletimizin bizlere verdiği muhalefet görevini, aynı düsturla yürüteceğiz. Her şeyden önce şunu söylemek isterim ki, seçmen bizim için en halis ölçüttür. Millet iradesinin üstünde hiçbir irade yoktur. Milletimiz bu seçimlerde söyleyeceğini söyledi. Bize düşen de bu mesajı anlamak, anladıktan sonra gereğini yapmaktır. İyi parti olarak bunu hakkıyla yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. 
yani, bir irade ortaya konduğunda “Bana niye yok” ”Niye ona verdin hakkı’ hiç kimsede yok olamaz. Millet iradesi başımızın tacıdır. Biz ilk günden beri milletimizin sesini dinleyerek hareket ettik. Milletimizin talepleri ve istekleri dışında hiçbir gücün, hırsın, şahsi iştirasın bulunmasına müsade etmedik. Bu sebeple zaman zaman çok ağır eleştirilere maruz kaldık. Ve pek çok bedel ödedik. Bugünden sonra da yine aynı şekilde milletimizin taleplerini dinleyeceğiz, milletimizin geleceğine yönelik hiçbir korkunun esiri olmasına izin vermeyeceğiz. Şunu unutmayın ki, biz hala buradayız. 
İyi parti ve mensupları burada. Mecliste.. Türkiye’de.. Kesin olmayan sonuçlara göre yeniden Cumhurbaşkanı olarak seçilen sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Milletimizin kararının, milletimize ve memleketimize hayırlı olsanı niyaz ediyorum. Sayın Erdoğan’ın seçim sonuçlarından çıkarması gereken büyük dersler olduğunu hatırlatmak isterim. Umarım kazanmışlık hırsı, kendisinin gözünü yeniden kör etmez. 
Umarım ki kendisine oy vermiş, vermemiş bu ülkede yaşayan her bir vatandaşın Cumhurbaşkanı olduğunu bu defa kabul eder ve ona göre davranır.'' ifadelerini kullandı.