İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında, Başkanlık Divanı, milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu (GİK) üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda partinin 3’üncü olağan kurultayının yapılması kararı alındı. Kurultay sürecinin 7 Ekim'de ilçe ve il kongrelerinin tamamlanmasıyla başlayacağı duyuruldu.

Motorine büyük zam zam geliyor! Üç indirimi geri alacak zam bu gece pompaya yansıyacak Motorine büyük zam zam geliyor! Üç indirimi geri alacak zam bu gece pompaya yansıyacak

Milletvekili adayı olacaklar...
Toplantıda ayrıca genel seçimlerde milletvekili adayı olacak partililerin, teşkilatlarda boşluk olmaması için il ve ilçe kongrelerinde aday olmamaları konusunda tavsiye kararı alındı.

Çatlak sesleri temizleme kurultayı
İYİ Parti kulislerinde, Meral Akşener'in çatlak seslerin elendiği ve çok başlılığın son bulduğu bir Genel İdare Kurulu ile seçime gitmek istediği bunun için de kongreye gitme kararı alabileceği konuşuluyordu. Ve beklenen oldu, İYİ Parti kongreye gitme kararı aldı. 

Koray Aydın ve 'Koraycılar' elenecek
İYİ Parti içinde Koray Aydın'ın başını çektiği ve "Koraycılar" olarak bilinen ekibin çıkışları rahatsızlık yaratıyordu. Koraycılar'ın özellikle HDP ile ilgili iddialar konusunda harekete geçmek için zemin yokladığı iddia ediliyordi. Kurultay'da Koray Aydın ve Koraycı ekibin de eleneceği belirtiliyor.  (İnternethaber)