61SAAT HABER SERVİSİ

Azmi Kuvvetli bugün yapılan İl Kongresinde, “Ancak sosyal medya üzerinden eleştiri sınırlarını aşarak bana iftira atan, hakaret eden, bunu yaparken partimize de çok büyük zarar veren birkaç sözde iyi partili ile onları koruma kalkanına alan; ağababalarından helallik istemiyorum” dedi. 

TRAZON HALKINI YAPICI MUHALEFET ANLAYIŞIYLA… 
İYİ Parti’nin Trabzon İl Kongresinde veda konuşması yapan mevcut İl Başkanı Azmi Kuvvetli, İYİ Parti’ye en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Bir memleket meselesi diyerek çıktığımız bu yolda; milletimizin derdine derman olmak üzere; elimizi, hatta bedenimizi taşın altına koymaktan asla çekinmedik. İktidarın oluşturduğu korku atmosferine rağmen, milletimizin doğrularını, memleketin gerçeklerini haykırmaktan geri durmadık.  Şehrimizin sorunlarıyla yakından ilgilenip, gündem oluşturmaya çalıştık. İktidar partisinin 20 yılı aşkın süredir Trabzon halkının önüne seçim vaadi olarak getirdiği ancak; bir türlü hayata geçirmediği projeleri konuştuk. Trabzon halkının ekonomik, kültürel ve sosyal alandaki tüm sorunlarını partimizin ilgili kadrolarına ileterek, bu sorunlara çözüm aradık. Karşılaştığımız iktidar baskısı ve tüm ekonomik güçlüklere rağmen Trabzon halkını yapıcı muhalefet anlayışımızla buluşturduk. Partimizim kurumsal kimliğine, Genel Başkanımıza ve Parti büyüklerimize eleştiri ötesi iftiralarda bulunan siyasi parti temsilcilerine misli ile cevap verdik” dedi. 

WhatsApp Image 2023-01-28 at 12.28.27 (1)

VİCDANIM RAHAT
4 yıl 8 ay gibi bir süredir İl Başkanlığı görevini yürüttüğünü ifade eden Kuvvetli, “Bugün geldiğimiz noktada, vicdanım rahat bir şekilde; Trabzon halkının en doğru şekilde temsilini yaptığımı ve görevimin hakkını verme gayreti içerisinde olduğumu belirtmek isterim” diye konuştu. 

AĞABABALARINDAN HELALLİK İSTEMİYORUM
“Kıymetli hazirun, görev sürem boyunca bilerek asla kimseyi kırmadım, üzmedim. Bilmeyerek kırdığım, üzdüğüm arkadaşlarım varsa haklarını helal etmelerini istiyorum” diyerek konuşmasına devam eden Kuvvetli,  “Ancak sosyal medya üzerinden eleştiri sınırlarını aşarak bana iftira atan, hakaret eden, bunu yaparken partimize de çok büyük zarar veren birkaç sözde iyi partili ile onları koruma kalkanına alan; ağababalarından helallik istemiyorum.
Onlarla büyük hesap günü olan Ruz-i mahşerde helalleşeceğiz” 

Kuvvetli, sözlerine şu şekilde devam etti: 
“Bugün, partimizin oy oranını Trabzon’da %21.8 seviyesine taşımış olmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyim. Hz. Ali’nin “Çalışanlar, kötülük düşünmeye vakit bulamazlar. Çalışmayanlar ise kötülükten kurtaramazlar.” sözünde de belirttiği gibi görevimi yerine getirirken hiç kimseye karşı kötülük düşünmedim. Tek kaygım milletimizi bu harami düzeninden kurtarmak üzere girdiğimiz bu mücadeleye katkı sunmak oldu ve arkadaşlarımla birlikte başardığıma da inanıyorum.

MÜCADELE ETTİM, ETMEYE DE DEVAM EDİYORUM
Ülkemiz felakete sürüklenirken, biz bu gidişattan kaygı duyduk ve AK Parti iktidarının zulmüne karşı dik durmayı tercih ettik. Ezenin değil ezilenin sesi olmaya gayret gösterdik.İl başkanlığım dönemimde hep istişare ile partiyi yönetmeye çalıştım. İstişareyi, emir komuta zincirinin bir parçası haline getirmeye çalışanlarla mücadele ettim, etmeye de devam ediyorum. 
Türlü zorluklara rağmen yürüttüğümüz çalışmalarımıza engel olmaya çalışan, "Azmi Kuvvetli’yi mi parlatacağız" diyen ve bu kaygıyla partimize zarar veren; bir kitleyle karşı karşıya kaldım.Ama ne yaparsanız yapın beni gerçek iyi partili dava arkadaşlarımın ve aziz Trabzonlu hemşerilermin gönlünden söküp atamazsınız.Ona gücünüz yetmez. 

İYİ PARTİ İÇERİSİNDE BU ZİHNİYETLERİ BARINDIRMAMALIDIR
Burada belirtmek isterim ki; İYİ Parti, liyakatsiz birilerinin egosunu tatmin etme yeri değildir. Kendilerini yönetecek kadar kabiliyeti olmayanların, ‘az olsun benim olsun’ diyerek şahsi ikbal peşinde koşanların yeri hiç değildir, olmamalıdır. İYİ Parti bu zihniyetleri içerisinde barındırmayacaktır. 

Ne diyor ünlü şair Ömer Hayyam
“Niceleri geldi, neler istediler,
Sonunda dünyayı bırakıp gittiler.
Sen hiç gitmeyecek gibisin değil mi?
O gidenler de hep senin gibiydiler.” 

BU EMELLERİN SAHİPLERİ… 
Ahde vefasızlık gösteren toplumlar dünyada ve ahirette izzet ve şereften mahrum olup zillet ve rüsvalıktan kurtulamazlar. İYİ Parti’nin Trabzon’da geldiği nokta ve milletimizin gösterdiği teveccüh; biraz önceki sözlerimde bahsettiğim emelleri taşıyanlardan daha büyüktür. Bu emellerin sahipleri, bu gerçeği göz ardı etmemelidir. 
Değerli hazirun, 4 yıl 8 aydır canla başla mücadele vererek yürüttüğüm İl başkanlığı görevim bugün sona erdi. Zor bir dönemde zor şartlarda yürüttüğümüz bu görevi bir ibadet vecdi ile yaptığımı, bu görev süresince partimi başarılı bir şekilde temsil etme gayretinde olduğumu tekrar ifade etmek isterim. 

İYİ PARTİ’DE SİYASET YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM
Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in emrimde ve onun liderliğinde, aziz milletimize hizmet yolunda İYİ Partide siyaset yapmaya devam edeceğimi sizlerle paylaşmak istiyorum” 

İYİ PARTİ’Yİ İL BAŞKANLIĞI BİNASINDAN YÖNETİN
Yeni seçilecek yönetimi de tavsiyelerde bulunan Kuvvetli, “İl Başkanlığım döneminde edindiğim tecrübeler ışığında seçilecek il başkanına da bazı önerilerde bulunmak istiyorum. Seçildiğinizde siz Genel Başkanımızın Trabzon’daki uç beyi, kale komutanı olacaksınız.
Partiyi yönetirken mutlaka istişare ediniz, ortak akılla yönetiniz; ancak istişare edeceğiniz bazı insanlar gün gelir güç zehirlenmesi ile sizin yetkilerinizi kullanmaya kalkabilir. Yüksek egolu bu insanlara yetkilerinizi kullandırmaya sakın müsaade etmeyin. İYİ Partiyi İl başkanlığı binasından yönetin”