Kuvvetli şunları söyledi: “Yaklaşık bir ay önce Genel Başkanlığımızda Genel İdare Kurulu toplandı ve bir kongre süreci başladı. Seçim öncesinde kongreleri yapma kararı alındı. Bu karardan sonra biz de ilimizde yapmamız gereken görevleri yaparak kongreleri başlattık.”

PAYLAŞIP KARAR VERECEKTİM!

“Şahsımla alakalı hem Siyasi İşler Başkanımız Koray Aydın, hem de Genel Başkanımız Meral Akşener bundan sonrası için bana ne düşünüyorsun sorusunu sorduklarında, İl Başkanlığı’nda görevim ilçe kongrelerini yapıp, kongreler bittikten sonra İl Yönetim Kurulu üyelerim, seçilecek olan İlçe Başkanlarım, geçmiş dönem İlçe Başkanlarım ve Meclis Üyelerimiz ile yapacağımız toplantıdan çıkan sonucu kendileri ile paylaşıp karar vermek için görüşecektim.”

EMİR BAŞ ÜSTÜNE

MHP Trabzon'da yeni gelişme! İstifa eden ilçe başkanının yerine atama.. MHP Trabzon'da yeni gelişme! İstifa eden ilçe başkanının yerine atama..

“Görüşmenin ardından Genel Merkezimiz bana yeniden İl Başkanı ol veya Milletvekili Adayı ol, ya da sen yoruldun biraz dinlen deseler emir baş üstüne diyecektim. Ancak zaman içerisinde partide bazılarınca bana karşı bir ayaklanma durumu ve denklemin dışına atma çalışmaları gördüm. Bu aşamada Yönetim Kurulu ile yaptığım toplantıda bu durumu gören arkadaşlarımız benim bundan sonrası için nerede olmam gerektiği konusunda karar verip ona göre hareket edeceklerini ifade ettiler.”

ARKADAŞLARIMIN YÜZDE 95’İ

“Yapılan İl Yönetimi toplantısında arkadaşlarımın yüzde 95’i benim yeniden İl Başkanı Adayı olup göreve devam etmem yönünde kararları oldu. Kongrelerimiz bittikten sonra İl Başkanlığı Adaylığı veya Milletvekilliği Adaylığı konusunda net kararımı vereceğim. İl Yönetimimiz göreve devam etmemi istiyor, adaylık sürecimde arkadaşlarımın bu kararını da değerlendireceğim.”