Trabzonspor'da Fernandez geri döndü! Trabzonspor'da Fernandez geri döndü!

61SAAT HABER SERVİSİ - İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Fatma Başkan: Ortahisar ve Beşikdüzü İlçelerinde aday çıkaracaklarını net şekilde ifade etti. Başkan, aday çıkarmayacakları iddialarının yanı sıra, CHP ile Ortahisar İlçesinde Belediye Meclis üyelikleri ile ilgili pazarlık iddialarını da yalanladı.

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Fatma Başkan, Trabzon’da seçim gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Ortahisar ve Beşikdüzü ilçelerinde İYİ Parti'nin aday çıkarmayacağına dair ortaya atılan iddiaları yalanlayan Fatma Başkan, kulaktan kulağa yayılan bu bilgilerin gerçeği yansıtmadığını belirtti. Genel Başkan Meral Akşener’in Trabzon ziyaretinde adayları açıkladığını hatırlatan Başkan, yeni adayların da yakın bir zamanda kamuoyuna duyurulacağını ifade etti.

ORTAHİSAR VE BEŞİKDÜZÜN’NDE ADAY ÇIKARACAK MI?

İl Başkanı Fatma Başkan, “İYİ Parti olarak Trabzon'da Ortahisar'da aday çıkarmayacağımız iddiası doğru değildir. 3 isim arasında değerlendirme yapıyoruz. Beşikdüzü ilçemizde de güçlü bir isimle seçime gireceğiz.  Bu iki ilçede de adayımız kesinlikle olacak” diye konuştu.

Başkan, 1 Şubat itibariyle sahada daha aktif bir siyaset izleyeceklerini belirterek, Trabzon'da İYİ Parti'nin seçimin kaderini belirleyeceğini söyledi.


1 ŞUBAT’TA DAHA AKTİF OLARAK SAHAYA İNİLECEK

Trabzon’da seçimin kaderini İYİ Parti’nin tayin edeceğini belirten İl Başkanı Fatma Başkan; “Ortahisar’da istemediğimiz bir durum yaşandı, konu kapandı.  Diğer ilçelerimizde adaylarımız çalışmalarını planlamalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Muhammet Erkan ile her gün istişare halindeyiz.

1 Şubat itibariyle sahada çok aktif ve planlı bir şekilde çalışmalarımıza başlayacağız. Trabzon'un her köşesinde İYİ Parti'nin konuşulacağını göreceksiniz” dedi.

CHP İLE İYİ PARTİ ARASINDA ORTAHİSAR’DA MECLİS ÜYESİ PAZARLIĞI İDDİALARI

Ortahisar İlçesinde CHP ile meclis üyelikleri pazarlığı iddiasını da yalanlayan İl Başkanı Fatma Başkan, “ Ortahisar Belediyesi seçimlerinde CHP ile meclis üyelikleri konusunda pazarlık yapıldığı iddiası da doğru değildir.

İYİ Parti olarak kimse ile pazarlık yapmadık, yapmayız.

Genel Başkanımız ittifak konusunda görüşünü açıklamış, defter bizim için orada kapanmıştır.

Seçim sürecidir birileri kendine göre siyaseti yönlendirmek isteyebilir.

Biz İYİ Parti olarak, parti Trabzon teşkilatları olarak, parti hiyerarşisine uyan teşkilatın sesine kulak vererek en iyi sonuçları almaya kilitlenmiş durumdayız” dedi.