İYİ Parti’nin kongre kararı alması, Trabzon’da da siyasi kulisleri hareketlendirdi. Normalde Eylül 2023’den önce yapılması gereken kongre, Genel Seçimlerde düşünülerek Ekim ayında başlatılması kararı alınması Trabzon

İYİ Parti Teşkilatını da hareketlendirdi.

İYİ Parti İlçe ve İl Kongreleri 3 Ekim’de başlayacağı ifade edilirken Trabzon’da en çok merak edilen konulardan biri de İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli’nin yeniden aday olup olmayacağı…

azmi kuvvetli
KUVVETLİ: NEREDE İSTERSE ORADA OLURUM


Adaylık sorusuna yanıt veren İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, yapılacak işin hızlı bir şekilde ilçe kongrelerini gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

Ak Parti'de istifa şoku Ak Parti'de istifa şoku

İlçe kongrelerinin ardından Genel Başkan Meral Akşener ve Siyasi İşler Başkanı Koray Aydın ile istişare edeceklerini ifade eden Kuvvetli, “Partimizin üst yönetimi bizi nerede isterse orada olurum. Önemli olan kişilerden ziyade İYİ Parti’nin iktidar olmasıdır. Bu anlayışla çalışıyorum” dedi.

Hatırlanacağı üzere İYİ Parti aldığı kararla Genel Seçimlerde milletvekili aday adayı olacakların parti teşkilatlarında her hangi bir görev almamasını istiyor. Bunun nedeni de bu kişilerin parti teşkilatlarında görev alması ve ardından milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmeleri durumunda teşkilatlarda oluşacak boşluğun önüne geçilmek istenmesinden kaynaklı… (Sonnokta)