Trabzon'un 18 ilçesini adım adım gezen ve önemli izlenimler edinen Arslan, teşkilatların önemine vurgu yaptı. Arslan, “Biz teşkilatçıyız ve yıllardır sahadayız. Teşkilatlarımız ile birlikte seçimlere girdik. Hepsiyle bire bir temaslarımız oldu. Onları en iyi anlayan aday adayıyım diyebilirim. Sorunlarını çok iyi biliyorum. Çözümleri de bir bir planlıyorum. Teşkilatsız, siyaset olmaz. Teşkilattan kopuk, siyaset de olmaz.

Teşkilat her zaman doğruyu işaret eder, önemli olan ise ona kulak vermektir. Biz seçimden seçime değil, her daim teşkilatlarla olan birisiyim. Zaten bunun karşılığını da sahada görüyorum” dedi. 

1A4EFDB2-FB52-4CCC-B891-8F7D864F6EC8

İYİ Parti yolunda  kuruluşundan beri mücadele ettiğini kaydeden Arslan, “Kuruluş aşamasında, partinin emrinde oldum ve kurucu üyelerden biriyim. 2020 – 23 yılları arasında İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı Yerel Yönetimler Başkanlığını yaptım” diye konuştu. 

İYİ Parti’de Trabzon’da yapılması planlanan temayül yoklamasının iptal edilme nedenini bilmediğini de sözlerine ekleyen Arslan, “Ön seçim iptal edildi, ama neden iptal edildiğini bilmiyoruz. Galiba yeterli aday adayı olmadığı için iptal edilmiş. Tüm ilçeleri ziyaret ettim. Eğer ön seçim iptal edilmeseydi, ben ilk ikide çıkardım. 

F0E5D7D2-A226-4A65-80E5-88E5CE667C50

Milletvekili adayı olursak da biz sahadayız, olmasak da devam edeceğiz, partimizin her zamahn emrinde olacağız. 

Herkesin şunu çok iyi bilmesi lazım. bu seçim parti seçimi değil bir gelecek secimidir. 
Burada mesele şu: Demokrasiye devam mı, saray rejimine teslim olmak mı?

HAYATA GEÇİRMEYİ PLANLADIĞI PROJELER
Aday adaylığımı partililerimizin güzel teveccühleri ile açıkladım. Sahada herkesi tek tek dinliyorum. Vatandaşın bizlere olan inancı ve güveni sorumluluğumuzun büyük olduğunu bizlere gösteriyor. 

6C7E42DB-B7F9-421C-B667-45B4EC4EFD5D

Gittiğimiz yerlerde bizlere soruyorlar planınız projeniz varmı. Biz şimdiden akademisyenlerden oluşan bir ekip ile çalışmalarımıza başladık. 
“Trabzon’un akademisyenleri, bilim adamlarıyla çalışarak oluşturacağımız bir proje çalışması olacak.  Güney Trabzon Projemiz var mesela. Bu şehrin kurtuluşu güneye açılmasından geçer. 

SEÇMEN KALİTESİ ARTTI
Güney Çevre Yolu, Hafif Raylı Sistem, Sıvılaşma yoğunluğu gibi bir çok alanda çalışmamız var. 
Şimdi bunları konuşmak  için erken… 

Bu bir yarış ve İYİ Parti’de Trabzon’da birinci parti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Vatandaş, değişimden yana. Seçmen kalitesinin arttığı, sahada sürekli olarak projelerimizi  sormalarından, sorgulamalarından  ortaya çıkıyor. 

4CBF63AD-5B3F-4E24-AFBC-D6629E75B37D

Ekonomik sorunları soruyorlar. Tarımı, sağlığı, eğitimi yani hepsi ile ilgili projelerimiz olup olmadığını soruyor, bizde anlatıyoruz. 
Güney Trabzon'u anlatıyoruz… 
Trabzon Deniz Sahiline sıkışmış bir şehir. Şehrin Güneye, açılması gerekiyor. 
Ordu’da Gülyalı Limanından Fatsa'ya kadar olan bölümde Güney Çevre Yolu yıllar önce bitmiş. 

Trabzon Güney Çevre Yolu'da dönemin bakanı Sayın Genel Başkan Yardımcımız Koray Aydın zamanında planlamaya alınmış. 20 yıl önce planlanmış bir projeyi iktider 20 yılda yapamadı ve halen daha bir planlaması bir çalışması yok. AK partililer her seçimde söylüyorlar. Ama planlama nerede? Resmi olarak hiçbir hamle yapılmıyor”
Trabzon'un makus talihini değiştirmek Türkiye'deki Saray rejmine son vermek için İYİ Parti'nin yürekli cesur mert kahramanları 14 Mayıs günü sandıkta gereken cevabı gerip 15 Mayıs sabahına güzel bir güne uyanmamıza vesile olacaklardır' dedi.

CE3ADD5D-5816-42D9-B9EE-DCF56A28C58E