61SAAT HABER SERVİSİ

TBMM’de kafasına aldığı darbe ile yoğun bakıma kaldırılarak tedavi altına alınan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ün bu akşam taburcu edileceği öğrenildi.

YAŞANANLARI ANLATTI…

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, ‘’Ümit Beyaz konuşuyor. AK Parti'nin sıralarından sataşma oldu. Meclis Başkanı oturumu kapattı. Ümit Bey kürsüde… Laf atılıyor. Ümit Bey bir şeyler diyor. Biraz elektriklendi. Baktım iş uzayacak. Alpay'la (Özalan) tartışıyor. Alpay'ın yanına gittim. ‘Etmeyin, eylemeyin’ dedim, tuttum onu. Hiçbir sıkıntı yok. Zafer Işık arkadan fırladı. Arka sırada oturuyordu bu, bana yumruk atan. Bir celallendi… ‘Bizi az buldunuz’ gibi, hareketlendi. Espriyle karşılık, ‘bizi mi döveceksin lan!’ dedim. Araya girdiler. Bu bağırmaya başladı. Öyle bir celalleniyor ki, ben oradan ayrıldım. Yumruk atmadım, bir şey etmedim. Geldim bu tarafa. AK Partili arkadaşlar da vardı. ‘Sakin ol’ dediler. O ara ‘dan!’ diye!" ifadelerini kullandı.

Ekran Resmi 2022-12-09 18.04.49

SONRADAN TELEVİZYONDAN GÖRDÜM…

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs açıklamalarının devamında şu ifadelere verdi;

‘’Alnım açıldı. Meclis revirine gittik. Isparta Milletvekilimiz Aylin Cesur, kalp rahatsızlığım olduğunu söyleyince EKG yaptılar. Doktor devreye girdi. Ambulans çağırıldı. Bu gibi durumlarda kalp pilimin devreye girmesi lazımdı, girmedi. Hastaneye getirdiler. Elektroşok uyguladıktan sonra kalbim ritmi normale döndü. Biraz sıkıntılıydı. Önce damar yolu açtılar, ilaç verdiler ama o beni normalde döndürmedi. Görüntüleri izleyince üzüldüğünü ifade eden Örs, Zafer Işık’ın uzaktan koşup doğrudan vurmasını görünce ürperdiğini ifade etti. Örs, “Dedim ki, sanki hasımız. Bunlar kafaya koymuş, bunu anladım. Başkasına da yapabilirdi. Çünkü bir şey yok ortada. Küfür yok, bir şey yok. ‘Özür dilemeyeceğim’ diyen birisi, Meclis’i yumruk atma yeri olarak gören biridir. Ben millete hizmet etme yeri diye görüyorum. Çok üzüntülüyüm”  (KARAR)