Bu kapsamda, İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli beraberinde İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ve parti yöneticileri ile birlikte Vakfıkebir ve Beşikdüzü ilçelerini ziyaret etti, esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

Ziyareti sonrası bir açıklama yapan Kuvvetli, “Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in, ‘Koltuk değil, ayakkabı eskiteceğiz, ülkemizdeki sessiz yığınların sesi olacağız.’ ifadesinde belirttiği üzere bizzat halka gidiyor, sorunlarını birinci ağızdan dinleyip gündeme getiriyoruz. Tüm kadrolarımızla sahadayız. 2018 seçimlerinden bugüne dört yıl geçti, sandığın milletin önüne gelmesine çok az kaldı. Kadrolarımız ve projelerimizle biz hazırız. Son yıllarda oyunu en çok arttıran parti İYİ Parti. Milletimizin teveccühü ve ilgisi oldukça fazla. Vatandaşlarımız, Liderimiz Sayın Meral Akşener’i ve İYİ Parti’yi umut olarak görüyor. Sandık geldiğinde millete sırtını dönenler gidecek, İYİ Parti gelecek.” dedi. 

Vatandaşların dayanacak gücü kalmadığını söyleyen İl Başkanı Azmi Kuvvetli, “Vatandaşlarımız çok zor durumda. Önceden, ay sonunu getirme hesabı yapan vatandaşlarımız, bugün Ak Parti’nin yanlış ekonomi politikaları nedeniyle yarınını düşünür hale gelmiş; yokluğa ve çaresizliğe mahkûm edilmiştir. Her nereye gidersek gidelim sorunlar aynı, beklentiler aynı. Ak Parti halktan kopmuş, dertlerine yabancılaşmıştır. Ziyaretlerimizde çok acı manzaralarla karşılaşıyoruz. Ak Parti hangi algıyı yaparsan yapsın, halkın içine girdiğinizde ülke ekonomisinin dibe vurduğunu görüyorsunuz. Vatandaşın geliri, enflasyon karşısında sıfırlandı. Alım gücü tükendi. Vatandaş alamıyor, esnaf satamıyor. Satsa dahi sattığı ürünü aynı fiyatla yerine koyamıyor. BAĞKUR’unu yatıramıyor. Esnaf, işçi, memur, emekli her kesimden bütün vatandaşlarımız çok ağır ekonomik bir savaş veriyor. Et, tavuk hak getire, sofraların olmazsa olmazı ekmek fiyatları dahi aldı başını gitti. Kendi yandaşlarını ihya eden, vatandaşa şükretmeyi ve çay-simit hesabını reva gören Ak Parti’nin dönemi bitmiştir. İktidarın bu millete verecek hiçbir şeyi kalmamıştır. “ ifadelerini kullandı. 

Açıklamasının sonunda İYİ Parti’nin iktidar olacağını belirten İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, “Milletimiz hak ettiği yarınlar için sandığı bekliyor. Milleti çaresizliğe, umutsuzluğa ve yokluğa mahkum eden; milletin yüzüne bakmayan, sesini duymayan iktidar gidecek, İYİ Parti gelecek. Milletimiz, çileyi değil; bolluk, bereket ve huzuru hak ediyor. İYİ Parti olarak biz, güçlü, zengin ve mutlu bir Türkiye hedefimizle geliyoruz.” dedi.