İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığında bugün dikkat çeken bir istifa geldi. İYİ Parti’de daha önce de bir çok kez yönetim kurulu üyeliklerinde bulunun Erda Aygün, İl Yöneticiliği görevinden bugün itibariyle istifa etti.

İstifası ile ilgili sosyal medyadan bir paylaşım yapan Aygün, “Kuruluşundan bu yana; Derviş Köz başkanlığındaki kurucu ilçe yöneticiliği, Duygu Keleş Aydın döneminde ilk seçilmiş ilçe yöneticiliği, bir önceki dönem İl Başkanı Azmi Kuvvetli ile 2 dönem il başkan yardımcılığı olmak üzere, çeşitli kademelerinde görev almış olduğum, kuruculuğunu üstlendiğim partimdeki, mevcut İl yöneticiliği görevimden bugün itibarıyla istifa etmiş bulunmaktayım.

Ekran Resmi 2023-08-14 11.19.48

Bugüne dek, ülkemizin ve Trabzonlu hemşerilerimizin; huzurunu, refahını ve hakkını savunmak adına yürüttüğümüz özverili mücadelelere destek veren, takdiri ve beğenisini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Bizler gibi; müreffeh yarınlar için zamanından, maddiyatından, aile ve sosyal hayatından ödün verip siyaset ile uğraşan arkadaşlarımıza, emeklerinin karşılık bulacağı bir ülke mücadelesinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti İl Başkanlığı için son yapılan Genel Kurulda, İl Başkanı seçilen Fatma Başkan’ın yönetim kurulunda yer alan  Erda Aygün, Yerel Yönetimler Başkanı olarak göreve gelmişti.
Ancak yaklaşık 1 hafta önce Divan Kurulu Başkanlıkları yeniden belirlenen İYİ Parti’de, Erda Aygün’e her hangi bir görev verilmemişti.