61SAAT HABER SERVİSİ - Kendisi de aslen Trabzon Köprübaşılı olan Özkan, ilk olarak Trabzon’un, İstanbul’dan nasıl gözüktüğü sorusunu yanıtladı.

TRABZONSPOR DAHA ŞAMPİYONLUĞU RESMEN İLAN ETMEDEN…
Özkan, özellikle Boztepe’ye yapılan tünelleri “Katliam” olarak nitelerken,  Yomra özeli ile ilgili, “Biz İstanbul Büyükşehir Belediyesinde göreve başladıktan sonra, İBB 300’e yakın belediyeye hem proje hem de malzeme desteğinde bulunuyor.
Sayın Başkanın (Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık) vizyonuna ben çok inanıyorum. İlk İBB’ye geldiğinde 20 dönümlük alandan bahsetti. Hukuki bir takım problemler olduğunu söyledi.
Evet bu alanın Yomra’ya kazandırılması için proje desteği verdik.

Başkan (Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık) o kadar vizyoner bir adam ki, Trabzonspor daha şampiyona olmadan, “buraya şampiyonluk anıtı yapmak istiyorum” diyince bu alanın projelendirilmesi ona göre yapıldı.
Sayın İmamoğlu, (İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu) parkın açılışına katıldı. Sayın İmamoğlu, yönlendirilmeleri ile bu alanın yapılmasında ciddi katkılarda bulunuldu” dedi.

6ByVsBeH_400x400

BOZTEPE’DE Kİ TÜNELLER

Kendisinin de Trabzonlu olduğuna dikkat çeken Özkan, “Bende Trabzon, Köprübaşılıyım.. Trabzon’da en büyük problem düz alan problemi. Avni Aker yıkıldıktan sonra stat ihtiyacı olduğu için 5 sene Akyazı dolduruldu.
Trabzon’da bir değişim gerekiyor. Uçaktan baktığınızda şehre üzülüyorsunuz. Kent estetiği olmadığını, şehrin planlamasının çok kötü yapıldığı görülüyor.
Boztepe’de ki tüneli gördüm, böyle bir katliam olamaz.
Kentsel dönüşümün daha hızlı yapılması lazım.
Trabzon bir medeniyet şehri.
Gelişim sadece bina yapmakla olmaz. Bütün yaşam alanlarını düşünerek olur.

Halkın, dinlenebileceği, nefes alabileceği alanlar oluşturmak lazım.
Trabzon şehir merkezi itibariyle yeşil alanları en düşük illerden biri.
Trabzon’da bir değişime ihtiyaç var. Yomra’dan başladı bu değişim. Ben Mustafa Bıyık’ın vizyonuna inanıyorum. Ortaya koyduğu vizyon fark ediliyor. 20 dönümlük bir alanın yaşam mahali, park haline getirilmesini çok önemsiyorum” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKŞEHİR, HEDEFİDİR…
Yomra Belediye Başkanı Bıyık’ın Trabzon kulislerinde önümüzdeki yerel seçimlerde Ortahisar veya Büyükşehir’den İYİ Parti’nin adayı olarak gösterileceği şeklindeki söylemleri yorumlaması istenildiğinde ise Özkan, “İlçe ilçeden geçene kadar, büyükşehir hedefidir… Mustafa Başkan, her ne kadar “öyle bir hedefim yok” diyorsa da üstesinden gelecek donanıma sahip. Çok kolaylıkla yapabileceğini, daha iyisini yapabileceğini inanıyorum. Ortaya koyduğu vizyon belli. Burada (Yomra) hep aynı uzun dönem siyasi parti tarafından yönetildi. Ama görüyoruz ki yeni yeni alanlar ortaya çıkarılmaya başlandı” dedi.