61saat imtiyaz sahibi Erhan Esaspehlivan ile görüşen Melek, sorulara dikkat çeken yanıtlar verdi. 

Park Restoran’da saat 11:00’da yapılacak 3. Olağan Kongrede, Seher Melek sarı listeyle yarışacak. 

Melek,  özetle şu şekilde konuştu: 

SEHER MELEK’İN SİYASİ GEÇMİŞİ

26 yıldır siyasetin içerisindeyim. Daha önce Anavatan Partisinde Kadın Kolları Başkanlığı yaptım. Bu dönem kuruluş aşamasında bana teklif geldi. Bende hemen Genel Başkanımız Meral Akşener’in kongre sürecinde verdiği mücadeleden beri gönlüm onun yanındaydı. Onun parti kurması aşamasında yer almaktan yanaydı. Bu teklifi de olumlu buldum ve o oluşumda yer almaktan büyük memnuniyet duydum. 

Partinin ilk kurucu ilk yöneticilerindenim. Bu aşamadan sonra partime elimden gelen emeği verdim. Aldığım her görevi layıkıyla yerine getirdim. Daha sonra Akçaabat’da Belediye Meclis üyeliği adaylığım söz konusu oldu. Orada da çok az bir oyla yedekte kaldım. Ortahisar ilçe yönetiminin 2. Olağan Kongresinde yer aldım. İlçe Sekreterliği Görevinde bulundum.  Şu anki yönetim ile beraber çalıştık. 

9-19

YOLUMUZ İKTİDAR YOLU

Yolumuz iktidar yolu. Bu kongre sürecinde ben kendisine adaylığımı açıklarken ifade ettim: Ortahisarda daha iyi temsiliyet yapmak istediğimi STK’lar, odalar, halkımızın vatandaşımızın, sorunlarını dile getirirek daha verimli olmak istediğimi söyledim. Mahallelerde teşkilat, irtibat büroları kurmak istiyoruz, Ortahisar'daki her mahalleye, her vatandaşa ulaşmak dokunmak istiyoruz. İYİ Parti'ni iktidara yürüyüşünde Ortahisar'ı tek vücut yapmak istiyoruz.
dedim. Kendisi de olumlu karşıladı. kendisi ile istişare ederek yola çıktım. 
Bende “adayım” dedi… 

3 ADAY 2’YE DÜŞTÜ

şu anda iki aday ile seçimle gidileceğini belirten Melek: Başta 3 aday vardı. Benim adaylığım söz konusu olunca, 3. Aday Emre Katipoğlu  geldi, kendisiyle istişare yaptık. Benimle birlikte olan yönetimden ayrılan 11 arkadaşımız vardı. Onlara danıştık. Birlikte yol almaya karar verdik. O da bizimle birlikte oldu, adaylıktan çekildi.  Şu anda 2 aday var. Mevcut İçle başkanımız ve ben. 

909

DELEGE SEÇİMLERİ: 

Delege seçimlerinde usüysüzlük olduğu, mevcut başkan adayının kendi eş dost akrabalarının son anda delege yapıp partiye yıllarca gönül vermiş insanların saf dışı bırakıldığı iddialarına ise Melek şu şekilde cevap verdi: Partimiz ile usülsüzlük kelimesinin yan yana gelmesini istemem. Böyle dedikodular bizim de kulağımıza geldi. 

Çarşaf listelere başvuran arkadaşlarımız kendilerini delege listelerinde göremeyince orada tartışma oldu. Atlamış olabilirler. Delege seçimlerinin sonucunda delege yapısını incelediğimizde, aile akraba yapısı olduğunu gözlemledik. Keşke son dakike böyle şeyler olmasa idi. Herkesin ailesine sonsuz sev2gimiz saygımız var fakat bu parti bu parti hızla büyüyen milletin partisi olma yolunda hızla yükselen bir parti. Biraz daha geniş kapsamlı düşünmek gerekir.  Aile akraba düzeni ile partimizi teşkilatları büyütemeyiz. Bu noktada bazı üyelerimizden gelen şikayetler oldu. Genel merkezimiz de konuyu araştırıyor. 

Ortahisar’da 237 bin seçmenimiz var. Bizim üye sayımızı arttırmamızı gerekiyor. Bizim delegelerimiz, ailemizin fertleri. Bunlar da orada bazı şeylere şahit olmuş. Arkadaşlarımız atlamış olabilir. Bazı mahallelerde kaydırmalar oldu.  2018’den beri partimize üyelerimiz var. Bize gelip, “Seher hanım sizinle muhatap oluyoruz. genel ve yerel seçimlerde birlikte hareket ettik. Biz neden delege olamadık. Daha yeni olanlar oldu” dediler. Bu tür şikayetler oldu. 

5 AY BİRLİKTE OLACAĞIZ.. 

Benim amacım bütün üyelerimizin hakkını savunmak. Partiyle bağlantılarını devam ettirmek. Söz konusu İYİ Parti’yi iktidara taşımak. Bu da üyelerimiz delegelerimizle olur. Şu anda çok güzel yönetim kurulu yaptık. Kendileri usanmadan seçime kadar 5 ay benimle birlikte olacağın söyledi. Seçim sonrası da aynı aktifliği devam ettirecek bir yapı kurmak istiyoruz. 

Amacımız gerçekten şehri sürükleyecek sorunları bilen çözüm üreten halkın sorunlarını dile getiren bir ilçe başkanı ve yönetimi oluşturmak. 

BEN SORUMLULUĞU YETERİNCE YERİNE GETİRDİM

Trabzon'da kar yağışı bekleniyor! İşte detaylar Trabzon'da kar yağışı bekleniyor! İşte detaylar

Siz de yönetimdeydiniz fakat maalesef diğer partilere göre Ortahisar İYİ Parti çok pasif kaldı, pek sahada, medyada göremedik. Sizden sonra kurulan partilerin mahallelerde temsilcilikleri var fakat sizin neden yok, bu manada kendinizi sorumlu hissediyormusunuz sorusuna ise Melek şu şekilde cevap verdi:  

Benim ilçe Sekreterliği’nde sorumluluğumu yeterince yerine getirdiğime partideki arkadaşlar da şahitler. Her sabah 9’da partime gelirim. Partiye üye başvurusu olanlar varsa, kendilerini ararım.  Bize üye başvurusu varsa, ondan sonra üye kaydı yaparım. Üye bulut sistemimizde o gün doğum günü olan üyelerimiz vardır. 20 taneyse, 20 tanesinin hepsine ulaşırım. bunun gibi bir çok konuyu arka planda yürüttük. Güzel işler yaptık.  Bana düşen görevi ben yerine getirmeye çalıştım fakat bir yere kadar yapabiliyorsunuz. Bu yönde hiç bir çekincem yok. Ama bundan sonra da yapabileceğim şeyleri ilçe başkanı olarak yapmak istiyorum. tabi ki burada delegemizin kararı çok önemli.  

2 AY SONRA İSTİFA ETTİ

Parti'nin bazı organlarının da olmadığı yönündeki sorumuza ise Melek ifadelerle açıklık getirdi: Gençlik kollarımız yok. Tüzüğümüz gereği ilk başta kadın kollarımız yoktu yönetimlerde yüzde 25 kotası vardı. Genel seçimlerden sonra Kadın Kolları’nın kurulması açısından karar alındı. 

Bu karardan sonra Kadın Kollarını kuramadık. Kadın komisyonumuz var. Gençlik kollarını kurduk. 2 ay sonra istifa etti. Ancak bu süreçte tekrar oluşum gerçekleştiremedik. 

İlçe Başkanımıza ben bazı şeyleri iletiyordum. Vekil geldiğinde mahalle ziyaretlerine gittik.

Genel Başkanımızın çok büyük çabası var. Biz onun yaptığının 10’da birini yapamıyoruz. Bunu arttırmamız gerekiyor. 5 aylık bir seçim süreci var. Genel Başkanımız gününün, büyük kısmını çalışmalarla geçiriyor. 

Benim amacım Genel Başkanımızın Türkiye genelinde yürüttüğü çalışmayı Ortahisar’da bir nebze olsa da daha fazlasıyla yürütmek. 

Mesela Mahallelerde Kadın Komisyonları kurmak. Daha önceki partiler kadınlarla kendilerini ifade ettiler. Bizim Genel Merkezin bir çok politikası var. Bunları aktarmak istiyoruz. Bazı projelerimiz var. 

Bunların bir tanesi, yakın zamanda bir belediyemizle uygulamanmaya kalktı ama orada ki ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü uygulamaya kaldırdı. Rüzgar Gülü projesi. Bu proje kapsamında öğrencilerimize sabah kahvaltısı ve öğle yemeği verilecekti.. 

bu projede yöredeki insanlarımıza da istihdam sağlayacaktı.  Bağı-Bahçesi olan vatandaşın ürünü alınıp satılacaktı. Onu hazırlayan kadınımız oradan gelir kazanacaktı. Biz iktidara gelirsek, Genel Başkanımızın da sözü var. Bu projeyi devam ettireceğiz.  STK’Larla istişare kuracağız. Çözümlerini gündeme getireceğiz. Yapmazlarsa biz yaparız diyeceğiz. 

TRABZON'DA NEDEN 3 MİLLETVEKİLLİĞİNİ BİZ ALMAYALIM?

Açıklamasında iktidarın her geçen gün güç kaybettiğini belirten Melek:
İktidar zayıflıyor bunu anketlerde gösteriyor. Trabzon’da ben sahadan da gördüğüm kadarıyla 3 milletvekilini de çıkaramayacak belki de iktidar patisi. Biz neden 3 vekil çıkarmayalım. 

Biz zaten anketlerde 2’yi zorluyoruz. Seçim sürecinde 2'yi garantileyeceğimizden eminim. Bu dönem içinde yaptığımız çalışmalarla 3’ü neden çıkarmayalım. Elbette onun için çalışacağız. 

Zaten Ortahisar’ın seçmeni çok daha bu işin bilincinde, ekonomik krizi yaşamış, kadınlar artık pazara gittiklerinde fileleri dolduramadan evlerine dönüyorlar, yani kötü gidişat mutfağa da yansıdı, görünen o ki iktidarın güç kaybı devam edecek ve  biz inşallah  3 milletvekilini Trabozn'dan çıkaracağız. 

DELEGELERİMİZ ELİNİ VİCDANINA KOYSUN?

bu kutlu yola çıkarken tek güvencem İYİ yürekli üyelerimiz, partililerimiz, yol arkadaşlarımızdı. Gerçekten gidişat memnuniyet verici ise devam etsin. Fakat sizin de söylediğiniz gibi İktidara yürüyen bir partinin en önemli ilçelerinden birisi olan Ortahisar'ın biraz daha güçlü, şehre yön veren, aktif ve çalışan olması gerekir. Ben ulaşabildiklerime, delegelerimizle sürekli görüşen biriyim, seçim sürecinde de sürekli telefonda olsun, yüz yüze görüştüm.  Tek tek ayaklarına gittim. partimizi, kendimizi projelerimizi anlattım. Birçoğu bize hak verdi, onlar da daha canlı bir Ortahisar İYİ parti istediklerini ifade etti. Bazıları açık yüreklilikle bize destek vermeyeceğini de söyledi, yine teşekkür ettim. Destek versin vermesin İYİ Parti'ye gönül veren yöneticisi, delegesi, mahalle başkanı ve oy vereni herkes bizim başımızın tacıdır dedim.  Onlara hedeflerimizi anlattım. Geçmişte yaptığım çalışmalarda onlara referanstır.

Diyorum ki sandık başına gittiklerinde, ellerini vicdanlarına koyup, işi kişiselleştirmeden şehrimizin ülkemizin ve kötü gidişata dur diyecek İYİ parti'nin en güzel yarınlara kavuşması için oy versin. Sarı liste olarak biz onların  önce dualarına sonra oylarına talibimiz. kongremize katılacak olan tüm telefelerimize ve misafirlerimize şimdiden teşekkür ediyorum. kazanan İYİ Parti olacak. Kazanan Trabzon olacak. kazanan Ortahisar olacaktır. bu kongrenin kaybedeni olmayacaktır'