Trabzon Tanıtım Günleri dolayasıyla Ankara’da bulunan Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, İYİ Parti Genel Başkan Adayı Koray Aydın’a desteğini yineledi.

Yarın yapılacak İYİ Parti 5. Olağanüstü Kurultayında oy kullanacak olan isimlerden biri olan Başkan Bıyık, seçimi Genel Başkan Adayı Koray Aydın lehine ilk turda kazanacaklarını düşündüğünü söyledi.

Kurultay ile ilgili sorularımızı yanıtlayan Başkan Bıyık, bugün kendisinin Genel Başkan adayı Koray Aydın’ı ziyaret ettiğini ifade etti. Başkan Bıyık, “Kendisine başarı dileklerinde bulundum, seçimi büyük bir farkla birinci turda seçimi alacağını düşünüyorum.

İstanbul'dan, Ankara'dan, Türkiye'nin dört bir tarafından, delege arkadaşlarımız var. Biz de arıyoruz herkesi ve aradığım herkes tarafından kendisine oy verileceğine dair bir görüntü var, doğal olarak birinci turda seçimi alacağımızı düşünüyoruz” dedi.

KORAY BEY, İYİ PARTİ İÇİN BİR ŞANS

“Trabzonlu, Yomralı bir genel başkanımızın olması bizim için büyük bir gurur kaynağı olur” diyerek sözlerine devam eden Başkan Bıyık, “Trabzonluların ötelendiği bir zamanda Trabzonlu bir genel başkanın İYİ Parti Genel Başkanlığı'na seçilmiş olması bizim için büyük bir gurur meselesidir, gurur kaynağıdır.

Koray bey iyi parti için bir fırsattır, seçilirse İyi Parti bu düşmüş olduğu dağınık durumdan, seçim sonrasındaki yaşamış olduğu bu buhrandan kurtulacağını düşünüyorum.

Zaten kendisi Türkiye'nin birçok noktasındaki teşkilatlanmayı yapan kişiydi. Tekrar seçilmesi halinde Türkiye'nin dört bir tarafında partiyi toparlayabilir, kırgınları, kızgınları, istifa edenleri partiye davet edip bütünleştirecek bir yapıya sahip.

Sıcaktan ve nemden bunalan Trabzonlu böyle serinliyor Sıcaktan ve nemden bunalan Trabzonlu böyle serinliyor
İYİ PARTİ’NİN ÇOK GÜZEL İŞLER YAPACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

40 yıllık bir siyaset altyapısı var, doğal olarak ben kendisinin seçilmesi halinde İYİ Parti'nin çok güzel işler yapacağını düşünüyorum.

Hemşehrimiz olması sebebiyle de biz her türlü yanındayız.

Ben birinci gün Trabzon'daki delegasyon içerisinde ve Türkiye'deki belediye başkanları içerisinde ilk destek açıklamasını yapan kişiyim, yerim ve safım belli.

Kazanması ve kaybetmesini düşünmeksizin, “adayım” dediği anda destek açıklaması yaptım. İnşallah seçimi kazanacağız, büyük bir farkla kazanacağız inşallah ve hem Trabzon için Yomra için de farklı olacak, aksini düşünmek istemiyorum” dedi.

AYDIN’IN KENDİSİNİN TAKDİRİ

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın’ın, yine Genel Başkan adayı Müsavat Dervişoğlu’nun adaylık açıklamasını yaptığı toplantıda yer alması ile ilgili gelen soruya ise Bıyık, “Kendisinin takdiridir, herkes kendi siyasetinden kendi yol haritasını belirler, bir şey demek benim açımdan doğru olmaz. Ben kendi açımdan değerlendiriyorum, ben şöyle dedim ilk gün açıklarken; ben milliyetçi bir yapıya sahibim ve Trabzon denilince bütün her şey durur. Trabzon'dan bir genel başkan adayı varsa ben yanındayım” dedi.

Editör: Onur Emre Sarısoy