Masajın uyku kalitesini arttırdığı ve stresi azalttığı bilinmektedir. Bu makale, masaj terapisinin uyku kalitesine nasıl yardımcı olabileceğini araştırıyor ve onu rutininize nasıl dahil edebileceğinize dair bazı ipuçları sunuyor.

-Vücut, masaj seansı sırasında oksitosin adı verilen ve stres ve kaygıyı azaltarak uyku kalitesini artıran bir hormon salgılar.

-Masaj terapisi, gevşemeyi teşvik ettiği için uykuya dalmakta veya uykuyu sürdürmekte zorluk çeken kişilere yardımcı olabilir.

-Bazı insanlar bu tekniği, her ikisi de kötü uyku kalitesiyle ilişkili olan uykusuzluk veya huzursuz bacak sendromunu tedavi etmenin bir yolu olarak kullanır.

-Bazı insanlar, masaj terapisinin, uykusuzluğa neden olduğu bilinen kan basıncını ve kalp atış hızını düşürmeye yardımcı olduğu için daha hızlı uykuya dalmalarına yardımcı olduğunu düşünüyor.

Masaj Terapisti Nedir ve Aslında Nasıl Çalışır?

Bir masaj terapisti, stresi, gerginliği ve kas ağrısını hafifletmek için dokunmayı kullanan bir profesyoneldir. Masaj terapistleri ayrıca becerilerini iyileşme ve rahatlamayı desteklemek için kullanırlar.

Masaj terapisi, bireyin fiziksel, zihinsel ve duygusal esenliğini artırmayı amaçlayan uygulamalı bir vücut çalışması şeklidir. Ağrı semptomlarını azaltmak ve iyileşme süresini hızlandırmak için öncelikle kronik ağrı veya akut yaralanmalarda bir tedavi şekli olarak kullanılır.

Fizik Tedavi İhtiyaçlarınıza Uygun Masaj Terapistini Nasıl Seçersiniz?

Seçtiğiniz fizyoterapist ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır. Yeni bir hastaysanız ve daha önce hiç masaj yaptırmadıysanız, daha az deneyimli bir terapistle gitmelisiniz. Masöz İstanbul ofisinin konumunu ve evinize veya işinize ne kadar uygun olduğunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Geçmişte masaj yaptıran arkadaşlara ne tavsiye edeceklerini sormak iyi bir başlangıç noktasıdır. Seansları sırasında ürün veya hizmet satın alma konusunda baskı hissetmişler gibi kırmızı bayrakları gösterebilmelidirler.