Saç Ekimi Nedir?

 Uzman kişiler ve uzman bir ekip tarafından yapıldığında kişilere hayal ettiği tüm sonuçları sunmaktadır. Saç ekimi yapılmadan önce kesinlikle, ekip iyi seçilmelidir. Sağlıklı ve hijyen kurallarına uygun bir ekip ile çalışmak, istediğiniz sonuçlara ulaşmanızı sağlayacaktır. Saç ekiminde bireyler en çok doğal gözükmesine önem vermektedir. Doğru yapılan saç ekim uygulamaları sonrasında saç doğal görünüme kavuşmaktadır. Bu nedenle saç ekimi yapılacak merkezin araştırmalar sonucu seçilmesi ve güvenilir bir yer olması oldukça önemlidir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi kişinin saç olan başka bir bölgesi donör seçilerek ve buradan alınan saç örnekleri ile dökülmeye başlayan yerlerin doldurulması ile yapılır. Kıl köklerinin alınarak başka bir bölgeye aktarılması yöntemi olarak da tanımlayabileceğimiz saç ekimi uzman ekip tarafından belirli seanslar düzeninde gerçekleştirilir. Her bireyin öncelikle kıl köklerini analiz ettirerek, saç dökülme oranına göre saç ekimi işlemine başlaması gerekmektedir.

Saç Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi sonrasında doktorlar bireylere dikkat etmeleri gereken birçok şey sunarlar. Bunlardan en önemlisi saç ekili olan bölgenin kimyasal madde ile temasının ilk 3 gün içerisinde olmamasıdır. Saç ekimi operasyonu sonrası bireylere ilk 3 gün şampuan kullanmaması önerilir. Uygun olmayan ve zarar verebilecek şampuan kullanımı sonrasında ekilen saçların yeniden dökülme ihtimali olabilmektedir.
Bunun dışında saç ekimi yapılan bölgenin darbeden ve baskıdan uzak olması gerekmektedir. Bu nedenle alın bölgesine saç ektiren bireylerin ilk iki hafta yüzüstü yatmamaları önerilir. Böylece saç ekimi yapılan bölgenin korunması sağlanır.
Saç ekiminde çok düşük bir ihtimal olsa da, enfeksiyon riski bulunmaktadır. Enfeksiyon riskini atlatmak için seçilen saç ekim merkezinin yasal koşullara ve hijyen kurallarına uygun olması gerekmektedir. Eğer sağlık açısından sorun oluşturmayacak bir yerde saç ekimini gerçekleştirirseniz enfeksiyon riskini ortadan kalkmaktadır. İzmir Saç Ekimi tedavisi için uzman doktorlardan her zaman yardım alabilirsiniz.

Saç Ekimi Nerelerde Yapılır?

Türkiye saç ekiminde dünyanın sayılı başarılı ülkeleri arasında yer almaktadır. Yurt dışında saç dökülmesi ile ilgili sorunları olan birçok kişi Türkiye’de saç ekimi yapmayı tercih etmektedir. Yasal zorunluluklara göre saç ekimi plastik cerrahın bulunduğu merkezlerde yapılmaktadır. Türkiye’de saç ekim merkezleri daha çok İstanbul ve İzmir’de yoğunlaşmıştır. İzmir saç ekimi merkezleri açısından oldukça başarılıdır. Saç ekimi yaptırmak isteyen bireyler, İzmir saç ekimi merkezlerini araştırarak, saç ekimi alanında en uzman kişilere ulaşabilmekte ve hayal ettikleri görünüme kavuşabilmektedir. Türkiye’de diğer ülkelere göre oldukça uygun fiyata yapılan saç ekimi için İzmir saç ekimi merkezlerinde herkesin bütçesine uygun ödeme kolaylıkları sağlanmaktadır. Eğer siz de saç dökülmesinden şikayetçi iseniz ve başarılı bir ekip ile bu sorununuzdan kurtulmak istiyorsanız İzmir saç ekimi uzmanlarına başvurabilirsiniz.