İzmir saç ekimi klinikleri modern teknolojilerle ve profesyonel kadrosuyla faaliyet gösteren tedavi merkezleridir. Güncel tıbbî yaklaşımları ‘%100 başarı ve hasta memnuniyeti’ anlayışıyla buluşturan kliniğimiz, bölgesinde ilk tercihler arasındaki yerini buna borçludur.

Kalite standartlarını her geçen gün geliştiren İzmir saç ekimi kliniğimiz, sadece Türkiye’den değil farklı ülkelerden de birçok hastaya hizmet vermektedir. Güçlü altyapısı, hijyenik ve konforlu ortamı, gelişmiş teknik donanımları ve uzman ekibiyle kliniğimiz, saç ekiminin doğru adresidir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Bu uygulama sırasında hastanın vücudundan alınan greftleri (kıl kökleri), saç dökülmesinin olduğu bölgeye transfer edilir. Böylelikle tedaviden sonra yeni, gür ve kalıcı saçların çıkması mümkün hâle gelir.

Ekim işleminden önce kişilerin saç analizi gerçekleştirilir. Kaç greft alınacağı, donör bölge olarak vücudun hangi kısmını tercih etmek gerektiği ve operasyon yöntemi buna göre belirlenir. Kökler, dökülme direncine sahip bir yerden toplanacağı için ekilen saçlar yeniden dökülmeyecektir.

Saç ekimi İzmir klinikleri modern yöntemleri başarıyla kullanarak bu konuda en iyi sonuçlara imza atar. Yenilikçi, hasta odaklı bir tedavi merkezi olarak daima kişiye özel planlama doğrultusunda hareket edilir.

Saç Ekiminde Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Annelere Alınabilecek En Güzel Hediyeler Annelere Alınabilecek En Güzel Hediyeler

Bunlar; DHI, FUE ve kök hücre saç ekim yöntemleri şeklinde sıralanabilir. Farklı uygulamalar da yapılıyor olmasına rağmen, yaygın şekilde bu üç yöntemden faydalanıldığı söylenebilir.

  • FUE Saç Ekimi Nedir?

Saç köklerinin verici yani donör bölgeden birer birer toplanmasına dayanan bir tekniktir. İşlem sırasında mikro-elektromekanik âletlerden yararlanılır.

Uygulama genellikle ense bölgesinde gerçekleştirilir. Çünkü burada yer aan kıl köklerinin dökülme direnci çok fazladır.

Yaklaşık 2 saat süren kök alım işlemi sonrasında elde edilmiş kökler özel bir solüsyona yerleştirilerek bir süre bekletilir. Ardından lokal anestezi yapılır ve ekim yapılacak bölge uyuşturularak burada kanallar açılır.

Delik oluşturma işlemi, çelik uca sahip bir araç vasıtasıyla gerçekleştirilir. Bunun ardından kökler ekim bölgesine tek tek yerleştirilir.

  • DHI Saç Ekimi Nedir?

Bu yöntem, ‘doğrudan saç ekimi’ diye de bilinir. İyileşme süresini kısalttığından dolayı son derece avantajlıdır. Sağlıklı köklere zararı olmaz. İşlem, CHOI implantor olarak isimlendirilen medikal kalemlerle yapılır. Bölgeyi tamamen tıraş etmeyi gerektirmediği için kadınlarda da rahatlıkla uygulanabilir.

Ekran Resmi 2022-09-26 18.45.57

  • Kök Hücre Saç Ekimi Nedir?

İzmir saç ekimi klinikleri arasında üstünlüğünü kanıtlayan kliniğimiz, kök hücre saç ekimini de başarıyla uygular. Bu yöntem, saç ekimi operasyonundan sonra kök hücre tedavisiyle o bölgenin güçlendirilmesi şeklinde özetlenebilir.

Kişinin kulak üstü saçlı derisinden alınan kökler özel işlemlere tâbî tutularak kök hücre hâline getirilir. Daha sonra ekim bölgesine nakledilir ve böylece çıkacak saçların daha gür, parlak, dolgun ve sağlıklı olması sağlanır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Bu sorunun yanıtı greft sayısına ve operasyon yöntemine göre değişir. Ortalama olarak saç ekim süresi 8-10 saat civarındadır.

Saç Ekimi Sonrası Yara İzi Kalır mı?

İşlemin geride bıraktığı dikiş izleri saçların arasında kalacağı için dışarıdan belli olmaz. Operasyonun üzerinden yaklaşık 8 ay geçtiğinde ise izler tamamen kaybolmuş olacaktır.

Saç ekimi İzmir bölgesindeki profesyonel kliniklerde son derece keyifli bir süreç hâline dönüşür. Sağlık koşullarına, ilgili yönetmeliklere ve hijyen kurallarına uygun hareket eden kliniğimiz, saç ekim alanındaki beklentilerin çözüm noktasıdır.