ARTVİN (AA) - Artvin Valisi Ömer Doğanay, Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 179. yıl dönümü dolayısıyla İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ramazan Gürler ile personelini makamında kabul etti.

Vali Doğanay, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Ülkemizin huzurunu, can ve mal güvenliğini tesis etmek ve korumak için zaman mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle mücadele eden Jandarma Teşkilatı'nın 179. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Güvenlik hizmetlerinin ayrılmaz bir unsuru olan Jandarma Teşkilatı'nın yurdun her köşesinde fedakarlık örneği bir kanun ordusu olarak son derece meşakkatli görevini özverili şekilde yerine getirdiğini belirten Doğanay, şunları kaydetti:

"179 yıldır ulusuna ve ülkesine hiçbir karşılık beklemeksizin fedakarca ve kahramanca hizmet eden Jandarma Teşkilatımızın tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla doludur. Yurdumuzun her köşesinde, halkla iç içe olarak büyük özveri ve heyecanla görev yapan Jandarma Teşkilatımız devletin halka açılan penceresi konumundadır. Huzur ve asayişi sağlamada canla başla çalışarak gösterdiği gayret nedeniyle Jandarma Teşkilatımız, aziz milletimizin sevgisine ve güvenine mazhar olmuştur."

Jandarma Albay Gürler ise jandarma teşkilatının görev, sorumluluk ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi.