DENİZLİ(İHA) – Denizli’de kaçaklığın önlenmesi için yapılan operasyon çerçevesinde 2 ayrı operasyonda, sarma sigara, kaçak içki ile çok sayıda ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Operasyonlarda 8 kişi hakkında adli işlem yapılırken hapis cezasıyla aranan 1 kişi tutuklandı.

Kütahya’da ehliyetsiz sürücü uyuşturucuyla yakalandı Kütahya’da ehliyetsiz sürücü uyuşturucuyla yakalandı

Denizli’de tütün ve tütün mamulleri ve alkollü içki kaçakçılığı suçunun önlenmesi amacıyla ve her türlü kaçak ürün satışının engellenmesine yönelik gerçekleştirilen 2 ayrı operasyonda toplam 8 kişi yakalandı. Tütün mamullerine yönelik yapılan operasyonda, 6 bin adet sarma sigara ve 15 adet kaçak içki ele geçilirken, 3 kişiye “Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet” suçu çerçevesince adli işlem yapıldı. Silah ticareti suçunun önlenmesi amacıyla düzenlenen operasyonda 4 kişi yakalandı. Yapılan operasyon ve aramalarda, 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, 9 adet şarjör, 32 adet fişek ele geçirildi. Yakalanan 4 kişi hakkında kanuna muhalefet suçu çerçevesince adli işlem yapıldı.

Ayrıca, kanuna muhalefet suçundan hakkında 1 yıl 6 ay kati hapis cezası bulunan 1 kişi yakalanmasının ardından çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı.