KARABÜK (AA) - Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ile Çalışma ve İş Kurumu Karabük İl Müdürlüğü (İŞKUR) arasında “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” protokolü imzalandı.

İmza töreninde konuşan İŞKUR Karabük İl Müdürü Coşkun Güven, ptorokolün kendi işini kurmak isteyenlere yönelik olduğunu söyledi.

Protokolün 200 kişiyi kapsayacağını, eğitimlerin ilk grubunun 18 Şubat 2016 tarihinde başlayacağını ifade eden Güven, "Kursumuz 70 saat üzerinden 9 gün sürecek. Eğitimler Karabük TSO'nun eğitim salonunda yapılacak. Eğitim giderleri İŞKUR tarafından karşılanacak. Amacımız, katılımcıların girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve iş planı kavramıyla tanıştırarak başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak" diye konuştu.

Karabük TSO Başkanı Tuncay Özcan da istihdam noktasında artış sağlanabilmesi için yeni girişimcilere ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Özcan, yeni işyeri açmak ve bunun içinde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'ndan (KOSGEB) hibe desteği almak isteyen girişimcilerin, protokol kapsamında açılacak eğitimlerden geçmesi gerektiğini, paydaş kurumlarla işbirliklerinin her alanda devam edeceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından Güven ve Coşkun, protokolü imzaladı.