KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) ile Türk Kızılayı Karabük Şubesi arasında  "2071 Ünite Kan Toplama Kampanyası" protokolü imzalandı. 

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, imza töreninde yaptığı konuşmada, kanın insanların kendi başına üretebileceği bir madde olmadığını söyledi. 

Herkesin kana ihtiyaç duyabileceğini vurgulayan Uysal, şöyle konuştu:

"Bugün sağlıklı olabiliriz. Yarım saat sonra başımıza ne geleceğini bilemiyoruz. Bu vermiş olduğumuz kana, kendimiz ihtiyaç duyabiliriz. Medeni, sosyal toplumlar yardımlaşma ve dayanışmada zirveye ulaşmış toplumlardır. Milletimiz de medeni bir toplumdur. Bundan önce yaptığımız kampanyada 2 bin 23 ünite kan toplama başarısı gösterdik. İkinci kampanyamızda hedefi 2 bin 71 ünite olarak olarak belirledik. 25 Şubat Çarşamba günü kan bağışı kampanyası etkinliğini düzenleyeceğiz. Öğrencilerimizin ve Karabük halkının böyle güzel bir çalışmaya katkı sağlayacağına eminim."

Türk Kızılayı Karabük Kan Bağışı Merkezi Müdürü Serkan Kahveci ise daha önce düzenledikleri kampanyayla büyük bir başarıya imza attıklarını vurguladı.

Konuşmaların ardından protokol imzalandı.