KARABÜK (AA) - Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarının (KARDEMİR), son günlerde haksız suçlamalarla karşı karşıya kaldığı bildirildi.

Fabrikadan yapılan yazılı açıklamada, zarar vermemek ve yatırımcıların sahip olduğu hisselerin değer kaybetmemesi için karşılıklı açıklamalardan kaçınıldığı ifade edildi.

Açıklamada, "Asılsız ve mesnetsiz haberlerin karalama ve haksız suçlama dışında hiçbir değeri yoktur. Ülkemizin içinden geçtiği ekonomik şartlarda 106 personele işbaşı yaptıran KARDEMİR’de işçi, uzman, mühendis, müdür, direktör, danışman gibi bütün personel alımları idare tarafından objektif kriterlerle yapılan mülakatlar sonucunda, başarılı olan adayların yönetim kurulumuzun onayı ile yapılmaktadır." denildi.

Fabrika yönetiminin şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonra da genel kuruldan aldığı yetkilerle Karabük ve ülke insanının refah ve mutluluğu için, çalışanları ve yöre halkıyla barışık bir şekilde sosyal sorumluluklarını yerine getirmeye devam edeceğinin altının çizildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Daha öncede kamuoyu ile paylaştığımız gibi şirketimizi 3,5 milyon ton üretim seviyelerine taşıyacak olan yatırımların yanı sıra çevre yatırımları ile katma değeri yüksek ürünlerle ürün çeşitliliği sağlamaya çalıştığımız yoğun bir yatırım döneminde, hangi maksatla çıkarıldığı anlaşılmayan bu asılsız ve mesnetsiz haberlerin şirketimizi hedeflerinden döndüremeyeceğini bir kez daha vurgulamak isteriz."