Trabzon’da Kaşüstü Sürücü Kursu, 2021 yılında başladığı hizmetine son sürat devam ediyor.

4 eğitim personeli ve 1 müdürle birlikte 5 kişiden oluşan ekiple hizmetini sürdüren Kaşüstü Sürücü Kursu, teorik derslerini kurs binasında verirken direksiyon eğitiminin ise ilk iki dersini simülatör eğitim olarak kurs binasında, uygulama derslerini de 14 ders olarak Yomra-Özdil karayolunda gerçekleştiriyor.

AMACIMIZ KALİTELİ EĞİTİM

Güler yüzlü kadrosuyla amaçlarının kaliteli eğitim olduğunu, ticari boyutun sonra geldiğini ifade eden Kaşüstü Sürücü Kursu Kurucusu Ali Atasoy,”Özel Kaşüstü MTSK (Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu) olarak eğitim vermekteyiz. Kaşüstü Adliye karşısında hizmet vermekteyiz. Teorik derslerimiz toplam 34 saattir. Yazılı sınav elli sorudan oluşmaktadır. Bunun 27'si trafik, 13'ü ilkyardım ve 10'u da motor bilgisini içermektedir.  Direksiyon eğitimlerini alabilmek ve sınavına girebilmek için teorik sınavından 100 üzerinden en az 70 puan almak gerekmektedir. Direksiyon uygulama sınavı 35 dakikadır. Direksiyon uygulama dersleri kursiyerlerin belirlediği gün ve saatlerde günde en fazla 2 saat olarak verilmektedir. ” denildi.

Erzincan merkezli Trabzon'da DAEŞ operasyonu! 11 şahıs yakalandı Erzincan merkezli Trabzon'da DAEŞ operasyonu! 11 şahıs yakalandı

EĞİTİMLER 14 SAAT OLMAK ÜZERE 7 GÜNDE YAPILIR

Atasoy, “Eğitimlerimiz her aday için toplamda 14 saat olmak üzere 7 güne bölünmektedir. Direksiyon sınavında öncelikle oturuş konumu ve ayna ayarlarına dikkat edilmelidir. Daha sonra emniyet kemeri, vites ve sinyale dikkat edilerek parkura başlanmalıdır. Her parkın kendine özgü kuralları bulunmaktadır ve öğrencinin bu kuralları eksiksiz bir şekilde yerine getirmelidir” dedi.

SINAVA GİRECEK ADAYLAR SAKİN OLMALI

Yazılı sınavlarda sürücü adaylarının ilk öncelikle sakin kalmasının gerektiğini ifade eden Atasoy, “Yazılı sınavlarda sürücü adaylarımız ilk olarak sakın kalmalı ve soruları dikkatli okumaları gerekmektedir. Genellikle yapılan hatalar soruyu tam okumadan cevap vermektir. Sınavlar genelde insanların heyecanlı oldukları ortamlardır. Yine sakin kalmalı ve direksiyon eğitmenlerimizin derslerde özellikle belirttiği trafik kurallarına uymak zorunda olduğu noktalara dikkat etmelidirler.” İfadelerini kullandı.

NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜNDEN RANDEVU ALINMALI

Sınavda başarılı olan adaylarla ilgili Atasoy, “Sürücü kursundan sertifikasını alarak sertifika sınıfına uygun harcı vergi dairesine yatırdıktan sonra istediği nüfus müdürlüğünden randevu alarak evrakları randevu günü ve saatinde nüfus müdürlüğüne müracaat ederek sürücü belgesini alabilir” dedi.

Kaşüstü Sürücü Kursu

Adres: Kaşüstü Mahallesi Adliye Karşısı Yomra / Trabzon

Tel: 0 462 502 85 86 - 0533 273 50 61

Instagram: https://www.instagram.com/kasustu.mtsk/