Trabzonspor, Kayserispor’u deplasmanda 2 - 1 mağlup etti. Kayserispor cephesinden maçın ardından sert açıklamalar geldi. 
Kayserispor Ali Çamlı, ilginç açkılamalar yaptı..

Çamlı, “Özveriyle mücadele ile buralara geliyor. Maalesef yanlış bir düdük. Ya ben Penaltıyı saniyelik bir olay… Onu benim değerlendirme şansım yok. Ama ben penaltıdan önce faul olduğunu yüzde yüz gördüm. Önce faulü çalacak, sonra penaltıya bakacak. Ama maalesef direkt penaltı değerlendirildi. Öncesinde faul var. 
VAR ortası, başı sonu kimse, bunu değerlendirecekler. Galatasaray maçında, yanlış bir sarı kart hakemlere hangi cezalar veriliyorsa, bugün de bu maçın hakemleri iyi değerlendirilecek.

9 gollü çılgın hazırlık maçı! 9 gollü çılgın hazırlık maçı!

Bu Kayserispor olur, Giresun olur, başka bir takım olur hiç farketmez. Hakemler hata da yapabilir. İnsanız anlık, saniyelik karar veriyoruz. Ben Ümit Öztürk’ün asla artniyetli olduğuna inanmıyorum ama bugün baskı altında kaldığını hepimiz gördük.

Bu kadar güzel ve iyi top oynayan Kayserispor’un emeği sahada gasp edildi. Ama şuna inanıyorum ki benim takımım bundan sonraki maçlarında da çok başarılı olacak. Biz çok maç kazanırız. Ne yaparlarsa yapsınlar, Kayserispor’un bileğini bükmek o kadar kolay değil. 
Her şey oynayarak kazanılmıyor, bazen lobi faaliyetlerinin iyi yapılması gerekiyor. Bunu da sahada gördük” dedi.