Geçtiğimiz gece Sivas-Yozgat karayolu Çalatlı Köyü yakınlarında meydana gelen olayda, Dünya ve Avrupa şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp yolun karşısına geçmeye çalışan Ertuğrul Dolgunyürek'e (55) çarptı.

Rıza Kayaalp adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı Otomobili ile çarptığı yaya, başka bir aracında çarpması sonucu vefat eden Rıza Kaya Alp çıkartıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
daha fazla video için

Ardından arkadan gelen Necmi Şahin yönetimindeki 29 AAG 870 plakalı tır da çarptı. Olay sonrası Dolgunyürek hayatını kaybetti.

Kargocu kutuya sürmüş! Mide bulandıran olay! İzleyince savcılığa koştular! Kargocu kutuya sürmüş! Mide bulandıran olay! İzleyince savcılığa koştular!

SERBEST BIRAKILDI

Acı olay sonrası gözaltına alınan Rıza Kaya Alp ifadesinin alınmasının ardından çıkartıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

"ELİMDEN GELEN BİR ŞEY YOKTU"

Adliye çıkışı açıklamalarda bulunan milli güreşçi Rıza Kayaalp, “Öncelikle merhumun ailesine başsağlığı diliyoruz. Kendisine Rabbimden rahmet diliyorum. Tabi ki istemediğimiz bir olay oldu, bundan dolayı da üzgünüm. Elimde olan bir şey yoktu. Üzgünüm adli süreç devam ediyor. Önümüzdeki günlerde avukatlarım da gereken açıklamayı yapacak” dedi. Rıza Kayalp'i duruşma sonrası ailesi ve gençlik spor çalışanları da yalnız bırakmadı.

AVUKATI ARACILIĞIYLA DA AÇIKLAMA YAPTI

Kayaalp, avukatları aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada ise, "Hadise, Yozgat-Sivas karayolunda tüm trafik tedbir ve kurallarına uyarak seyir halinde iken merhumun kontrolsüz bir biçimde karanlık bir ortamda aniden ana yola fırlayarak karşı tarafa geçmek düşüncesiyle arabama çarpması, sonrasında ise arkadan gelen TIR'ın çarpması sebebiyle meydana gelmiştir. Zaten TIR'ın çarpmasından önce şahıs kolunu tutmaktaydı, şahsın bu şekilde olduğunu TIR'ın farları sayesinde gördüm ama maalesef arkadan gelen TIR göremedi. Ben zaten arabamı derhal durdurmuş ve şahsı hastaneye götürmek için yardıma gidiyordum ancak olay ani gerçekleştiği için bu mümkün olmamıştır. Bu elim hadisede en ufak bir kusurum bulunmadığı gibi en ufak bir ihmalim de yoktur. Kolluk görevlilerimiz, görgü şahitlerimiz, olaya ilişkin tespitler ve alınan bilirkişi raporlarında hiçbir kusurum olmadığı tespit edilmiştir" ifadelerine yer verdi.