CHP Trabzon'da Ortahisar Belediye Başkan  adayı Kaya: “Yüzler gülecek” CHP Trabzon'da Ortahisar Belediye Başkan  adayı Kaya: “Yüzler gülecek”

Karal Trabzon'un 18 ilçesini kapsayan Trabzon halkının yatırım önceliklerini içeren raporu yakında kamuoyuyla paylaşacaklarını belirterek, "Bu çalışmada çocuklarla, gençlerle, ev hanımlarıyla emeklilerle görüştük. Toplumun farklı kesimleriyle, farklı eğitim seviyesinde olan insanlarla en ücra köşedeki insanımızdan şehrin merkezindeki insanlarımıza kadar yaklaşık 16 bin kişiyle yüz yüze görüşmede bulunduk.

2300 sayfalık bir rapor hazırladık her ilçe belediyeninkini ayrı ayrı mahalle mahalle sınıflandırdık. Akçaabat'tan Çaykara'ya, Yomra'dan Beşikdüzü'ne kadar bütün ilçelerin mahallelerini ayrı ayrı sınıflandırdık. Belediye Başkanı seçilecek kişilerin projelerine altlık oluşturacak bu rapor çalışmamız. Çok önemli veriler elde ettik bu verilerin içeriğini kamuoyuna bir basın toplantısı ile de duyuracağız. Kent konseyinin bu seneki yaptığı en önemli çalışma budur. Türkiye'de ilk olan bu çalışma 6 aydan beri sürüyordu" dedi.