Hatay'dan Trabzon'a acı haber! 2 yaşındaydı, hayatını kaybetti! Hatay'dan Trabzon'a acı haber! 2 yaşındaydı, hayatını kaybetti!

61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon’da Ekim ayında yer teslimi yapılarak restorasyona başlayan Kostaki Konağı, sil baştan yeniden yapılıyor.

Daha önce 2 kez ihaleye çıkıp, alan firmaların yerine getiremedikleri yükümlülükleri nedeniyle iptal edilen Kostaki Konağında, yeni firmanın titizlikle konaktaki restorasyonu yürüttüğü bildirildi.

Daha önceki firmaların yaptıkları çalışmaların da yok sayılarak restorasyon sürecinin yapıldığı belirtilirken aradan geçen süreçte yüzde 3 gibi bir gerçekleşmenin sağlandığı belirtildi.

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan, bugün Trabzon Gazeteciler Cemiyetini yaptığı ziyarette Kostaki Konağının restorasyon süreci ile ilgili bilgiler verdi.

Erdoğan, konağın yeniden ihale edilerek 410 günlük iş takvimiyle yer tesliminin yapıldığını ifade etti.

Konakta restorasyon sürecinde şu anda her hangi bir gecikme durumunun olmadığını da sözlerine ekleyen Erdoğan, “Gerçekleşme oranı yüzde 2 - 3’lerde diye düşünüyorum. Yüklenici firma titizlikle bir çalışma yürüdüyor. Merdiven basamakları dahil koruma altına alındı” dedi.