Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi ve TUSAŞ arasında İş Birliği Protokolü imzalandı. Yapılan bu protokol kapsamında KTÜ öğrencileri, TUSAŞ’ın imkanlarından faydalancak.

İş birliği protokolünü KTÜ ise yaptığı yazılı bir açıklama ile  duyurdu.

KTÜ’den yapılan açıklamada:

LABORATUVAR VE TECHİZAT ALT YAPISI İLE TESİSLERİ KULLANARAK...

Üniversitemiz ile TUSAŞ (Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.) arasında, eğitim, öğretim ve artırmaya ilişkin iş birliğini geliştirmek ve kalıcı kılmak üzere gerekli koşulları düzenlemek, ilgili esas ve kuralları belirlemek amacıyla lisansüstü eğitime yönelik ortak tez ve proje çalışmaları gerçekleştirmek, öğrencilerin TUSAŞ’ın laboratuvar ve teçhizat alt yapısı ile tesislerini kullanarak Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora gibi akademik çalışmalar yapabilmelerine yönelik esasları kapsayan bir iş birliği protokolü imzalandı.

AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi ''Tarih yeniden yazıldı'' AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi ''Tarih yeniden yazıldı''

ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME ÇALIŞMALARININ HAVACILIK ÜZERİNE YAPILMASI...

Tarafların, belirlenen konularda ortak araştırma ve geliştirme projeleri yapmak ve uluslararası kuruluşlar, kamu kurum ve kuruluşları tarafından fonlanan ve Üniversite-Sanayi İş Birliği ile öngörülen araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütmek adına birbirileriyle etkili bir koordinasyon halinde olmasını; ortak konferans, seminer, sempozyum, çalıştay, panel gibi bilimsel aktiviteler organize edebilmesini; lisansüstü öğrencilerin araştırma ve geliştirme çalışmalarının havacılık üzerine yapılması ve havacılık sektörüne nitelikli araştırmacı kazandırılabilmesini taahhüt ettiği protokolü; Karadeniz Teknik Üniversitesi adına Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) adına Genel Müdür Prof. Dr. Temel Kotil imzaladı” ifadelerine yer verildi.

KTÜ öğrencilerinin TUSAŞ'ın imkanlarından faydalancak olması ise büyük fayda olarak görülüyor. Bu şekilde öğrencilerin kendilerini geliştirmeleri de sağlanacak. 

ktü tusay4

ktü tusaşktü tusay31ktü tusaş