Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı murat Zorluoğlu'na otogar satış tepkisi! Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı murat Zorluoğlu'na otogar satış tepkisi!

YKS yerleştirme sonuçlarına göre, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nin kontenjanlarının yüzde 98’i ilk tercih döneminde doldu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) 2022-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları 15 Ağustos 2022 tarihinde adayların erişimine açıldı. YKS sonuçlarına göre, Karadeniz Teknik Üniversitesi, tercih edilme oranı ile tüm kontenjanlarını birinci tercih döneminde doldurdu.

Lisans programlarındaki 3759 kişilik kontenjanın yüzde 96’sı doldu ve bu programlara, 3591 aday yerleştirildi. Ön lisans programlarındaki 620 kişilik kontenjanın da tamamına adaylar yerleştirilerek doluluk yüzde 100'e ulaştı. 

KTÜ'den yapılan açıklamada, "YKS yerleştirme sonuçlarına göre, kontenjanlarımızın %98’inin dolmuş olması sevindirici olmakla birlikte ülkemizin geleceği olan gençlerimizin yükseköğretim tercihini, Üniversitemizden yana kullanmaları, kurumumuz için gurur kaynağıdır. Yeni dönemde yerleşen adaylarımızın tamamını içtenlikle tebrik ediyoruz" denildi.