61SAAT HABER SERVİSİ - Trabzon'da, KTÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Köse, KTÜ Karadeniz Araştırmaları Enstitüsü Müdürlüğü görevine atandı.

KTÜ’den yapılan bilgilendirmede:

Karadeniz Bölgesi’nin tarihi, kültürü, sosyal yapısı, iktisadî durumu ve bölgeye yönelik uluslararası gelişmeler hakkında kapsamlı çalışmalar yapmayı, bu anlamda yerel ve ulusal karar alıcı mercilerin politikalarına bilimsel alanda katkıda bulunmayı ve bölgeye yönelik lisansüstü eğitim-öğretim faaliyetleri yürütmeyi amaç edinen Karadeniz Araştırmaları Enstitüsü’nde görev değişimi yaşandı.

da966dc6-6e22-4ad2-a014-d5fb0e922679

Enstitü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Okur’un görev süresinin sona ermesinin ardından Doç. Dr. İsmail Köse, Enstitü Müdürü olarak atandı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İsmail Köse, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, Siyasi Tarih alanlarında çalışmalar yürütüyor.

Değerli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Okur’a bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarından dolayı teşekkür eder, Doç. Dr. İsmail Köse’ye, yeni görevinde başarılar dileriz” ifadelerine yer verildi.