Bonab Üniversitesi’nden gelen ve Dr. Mahdi Sajjadi, Dr. Naser Ghasemian, Dr. Abdollah Alizadeh, Dr. Tohid Adibi, Dr. Hadi Rezghi, Dr. Gholamreza Ostadi ve Dr. Mahdi Babaei’nin dahil olduğu heyet, iki üniversite arasındaki bilimsel iş birliğini güçlendirmek ve ortak projeler için uygun bir ortam oluşturmak, olası öğretim üyesi ve öğrenci değişim programlarını geliştirmek amacı ile KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı’yı makamında ziyaret etti. 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, heyeti ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, “Bilimsel çalışmalarını bizimle paylaşmaları ve araştırma merkezlerimizi ziyaret etmeleri, iş birliğimizin daha da güçlenmesine katkı sağlayacaktır. Kendilerine ziyaretleri için teşekkür ediyorum,” dedi.

Heyetin KTÜ ziyareti sırasında gerçekleştirilecek program da netleşti. Dr.Mahdi Sajjadi, 11 Haziran 2024’te saat 10:00’da KTÜ Fen Fakültesi’nde, Kimya Bölümü'nden yaptıkları çalışmaları paylaşacak. Aynı gün saat 14:00’te ise Dr. Abdollah Alizadeh, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden, Mühendislik Fakültesi’nde KTÜ akademisyenleri ve öğrencileriyle bir araya gelecek. 12 Haziran 2024’te ise sırasıyla Dr. Tohid Adibi ve Dr. Hadi Rezghi, Makina Mühendisliği Bölümü’nde, saat 10:00’da ve Dr. Gholamreza Ostadi ile Dr. Mahdi Babaei, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde, aynı gün saat 14:00’te KTÜ’de bilimsel çalışmalarını sunacaklar.

Rize'de "19. Dağ Horozu Şenliği" düzenlendi Rize'de "19. Dağ Horozu Şenliği" düzenlendi

Ayrıca heyet, KTÜ’nün ileri teknoloji araştırma merkezlerini ve Mühendislik ile Fen Fakülteleri’ndeki araştırma laboratuvarlarını ziyaret edecek. Heyet; KTÜ’nün üstün nitelikli araştırma alt yapısını kullanarak, hem araştırma çalışmalarının hem de lisansüstü öğrencilerin tez çalışmalarının bir kısmını KTÜ’de yapmayı planlıyor. 

Editör: Çağrı Aktaş