Türkiye Futbol Federasyonu dün yaptığı açıklamada Stefan Kuntz ile ilgili yolların ayrıldığı haberini yalanlamış ancak TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile bir toplantı gerçekleştirileceğini duyurmuştu.
Bu gelişmelerin ardından TFF’nin, Stefan Kuntz ile yapılan toplantının ardından yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

1461 Trabzon evinde galib! 1461 Trabzon evinde galib!

Şimdi ise Kuntz ile yolların ayrılmasının ardından milli takımın başına kimin geçeceği de merak konusu oldu.

Bu konuda bir dizi iddia gündeme geliyor.

Adaylar arasında Trabzonspor eski teknik direktörleri Abdullah Avcı ve Rıza Çalımbay ile yine

Trabzonspor ile adı bir dönem anılan Montella’nın ve Fatih Terim’in olduğu kaydedildi.

Adayların son durumu ise şu şekilde:

MONTELLA DÜŞÜNÜLÜYOR
TFF’nin toplantıda masaya yatıracağı yabancı olarak tek aday Vincenzo Montella… İtalyan hoca, Adana Demirspor’da yakaladığı başarıyla ön plana çıkarak dikkatleri üzerine çekmişti. Federasyon, lige ve oyuncu havuzuna hakim olduğu için Montella ismine sıcak bakıyor.

AVCI ONAY BEKLİYOR
TFF seçimlerinden önce Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, Abdullah Avcı ile görüşüp el sıkıştı. Hatta TFF seçiminden önce Avcı neredeyse açıklanacaktı ama kamuoyundaki, “Seçimden önce neden değişikliğe gidiliyor” tepkileri nedeniyle bu karardan son anda vazgeçildi.

TERİM DÜŞÜK İHTİMAL
Galatasaray’dan ayrıldığı günden bu yana boşta olan Fatih Terim de kamuoyunda yüksek sesle dillendirilen adaylardan biri. Ancak TFF Yönetimi, özellikle Milli Takımlar Sorumlusu görevinde bulunan Hamit Altıntop’un yapılanmasına devam etmesi için Terim’i adaylar arasında güçlü görmüyor.

ÇALIMBAY’A DESTEK VAR
Bu süreçte ismi öne çıkan adaylardan biri de Rıza Çalımbay… Süper Lig tarihinin en fazla maça çıkan teknik adamı olan, 3 kez Avrupa’ya götürdüğü Sivas’la bir de kupa kazanan deneyimli teknik adama sosyal medya ve kamuoyunda ciddi destek var. Bu nedenle adaylar arasında Çalımbay’ın da yeri var