Lazer epilasyon işlemi, erkek ya da kadın fark etmeksizin istenmeyen tüyleri bulunan kişilerin istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmalarını sağlayan bir işlemdir. Pek çok kişi tarafından tercih edilen bu işlem sayesinde oldukça kısa süre içinde istenmeyen kıllarınızdan kalıcı olarak kurtulmanız mümkündür.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Bölgesel olarak kişilere uygulanan Ankara lazer epilasyon işleminde, yoğunlaştırılmış lazer ışınlarının kıl köklerini hedef almaları ile o bölgedeki kıl köklerini tahrip ederek zayıflamasını ve zamanla yok edilmesini sağlayan aletler tarafından uygulanan bir yöntemdir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İşlem yapılmadan önce işlem merkezlerinde kişilerin cilt ve kıl yapısına uygun olan bir plan yapılır. Yapılan bu plandan sonra lazer epilasyon yapılacak olan bölge taranır daha sonra tek tek kıl köklerine lazer atışı yapılır. Bu atışların hedefi   cildi geçip kıl köklerine inerek malenin pigmenti tarafından emilmektir.

Lazer epilasyon kimlere uygulanmaz

İstenmeyen kılları kalıcı olarak yok eden bu işlem, herhangi bir deri hastalığı bulunan kişilere, aşırı derecede bronz tenlilere, hiperpigmentasyon rahatsızlığı olanlara ya da bu hastalığa yatkınlığı olan kişilere, ışığa karşı hassasiyet oluşturan ilaç kullanan kişilere uygulanması uygun görülmemektedir.

Bu durumların dışındaki bireylere bölgesel olarak uygulanan işlemlerde uygulama yapılacak olan bölgeler Ankara lazer epilasyon fiyatlandırmalarına göre fiyatlandırılarak yapılmaktadır.

Lazer Epilasyon Tüyleri Tamamen Yok Eder Mi?

Uzman kişiler tarafından kişinin kıl ve deri tipine uygun olan aletler kullanılarak oluşturulmuş olan ve düzenli olarak yapılan lazer epilasyon işlemi sonrasında istenmeyen kıllarda yüzde 80 ila 90 oranında bir azalma görülmektedir.

Lazer Epilasyon İşlemi Acı Verir Mi

Acı eşiği kişiden kişiye değişmekle birlikte uygulanan işlem sırasında aşırı bir acı hissi oluşmamaktadır.

Lazer Epilasyon Güvenli Mi

Kişilere uygulanan Ankara lazer epilasyon işlemleri kişilere özel bir plan ile uygulandıkları ve uzman kişiler tarafınca yapıldıkları için oldukça güvenli işlemlerdir.

Lazer Epilasyon Nerelere Yapılır

Lazer epilasyonu hem kadınlar hem de erkekler yapabilir. Kol, koltuk altı, ense, yüz, kulaklar, boyun, bacak, bel, göbek, kalça, göğüs, özel bölgelerde dahil olmak üzere çoğu bölgeye yapılabilir.  Yapılan uygulamanın süresi bölgenin genişliğine göre değişmektedir. Aynı zamanda işlemlerin uygulanmış oldukları bölgelere göre ankara lazer epilasyon fiyatlandırmaları da değişmektedir.

Lazer Epilasyon İşleminin Etkisi Ne Kadar Süredir

İnsan vücudu sürekli olarak gelişen ve dinamik olarak değişen bir yapıya sahiptir. Vücutta ortaya çıkan değişikliklerden kaynaklı olarak meydana gelen kıl ve tüyler ilk lazer uygulaması işlemini takip eden 1 ya da 2 yıl içinde tekrarlanması gerekir. Son olarak Ankara lazer epilasyon fiyatları başarılı bir sonuç için vücut yapısının oturmuş olması ve ergenlik döneminin atlatılmış olması gerekir.

Bu şartlar sağlandığında uygulanmış olan lazer epilasyon işlemi istenmeyen kılların yok edilmesinde kalıcı bir çözümdür.

Lazer Epilasyon Kanser Yapar Mı?

Operasyon sırasında kişiye özel olarak kullanılan aletler kıl kökü odaklı lazer ışınları yaymaktadır. Fakat bu lazer ışınları deride belirli bir tabakaya kadar etki ettiği için iç organlara herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Yani herhangi bir kanser riski bulunmayan oldukça güvenilir bir işlemdir.

Lazer Epilasyon Öncesi Jilet Yapılır Mı?

İstenmeyen kıllardan kurtulmak amacı ile uygulanan Ankara lazer epilasyon işlemi lazer yapılacak bölgenin temiz olması gerekmektedir bu nedenle epilasyon işlemi uygulanacak olan günden bir ya da iki gün önce bölgenin jilet ile  temizlenmesi lazım  ki bölgenin kıl kökleri belirli olsun.

Lazer Epilasyon Fiyatları 2022

Ankara Lazer epilasyon fiyatları kişinin cildine ,kilosuna , kıl tipine, kılın rengine , uygulanan tekniğe ve yapılan kliniğe göre değişiklik  gösterir.  Tüm vücut tipleri için lazer epilasyon işlemleri 2022 fiyatları itibariyle  ortalama olarak 1000 tl ve 3500 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İşlemden sonra kıllar ortalama olarak 15- 20 gün içinde kendiliğinden dökülür.

Lazer Epilasyon Sonrası Banyo Ne Zaman Yapılabilir?

Ilık ya da soğuk su ile yaklaşık en erken 8 saat sonra yapılması önerilmektedir.

IPL Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

IPL lazer epilasyon işlemi %90 oranında kalıcı bir işlemdir.

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Yapılabilir mi?

Kişinin isteğine bağlı olarak her mevsim lazer epilasyon işlemi uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Bölgesel olarak işlem süresi değişmektedir. Yoğun kılların bulunduğu bacak bölgesi gibi bölgelerde 45 dakika 1 saat aralığında oluşabilirken kılların az olduğu bölgelerde 5-10 dakika sürmektedir.

Lazer Epilasyon Zararları Var Mı?

Kişinin deri ve kıl tipine uygun olan aletler kullanıldığı için herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyonun Riskleri Nelerdir?

İşlemin yapıldığı merkez ve uzmana göre değişiklik göstermekle birlikte dikkatsizlik ve acemilikten kaynaklı olarak çeşitli yanık ve lekelere sebebiyet verebilmektedir. İşlem sonrası deride kaşıntı, yanma ve şişme gibi etkiler görülebilir fakat bu etkiler 3-4 gün içinde yok olabilir.


https://www.ekremcivas.com/lazer-epilasyon-ankara/ bilgi için hemen tıklayın.